ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 27

ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«ПОДАРУЄМО НЕБУ ЗІРКИ»

Заняття в II молодшій групі»

Розробила

вихователь

Орлова А.В.

Програмовий зміст: формувати у дітей доступні уявлення про природу зірок (існування незалежно від людей, поява на нічному небі, розмір, колір), навчати дошкільника жити у злагоді з довкіллям та самим собою, адекватно реагувати на події, оптимістично ставитися до життя. Підтримувати прагнення дошкільника до виявлення активності, здатності діяти за власним бажанням, самостійним вибором, приймати рішення. Стимулювати м’язову активність дитини, зміцнювати її фізичну витривалість. Прищеплювати уміння диференціювати корисне і шкідливе для свого організму та особистості, елементарно підтримувати себе в екстремальних або складних життєвих ситуаціях. Продовжувати вчити орієнтуватися у часі (частини доби). Вчити розрізняти основні кольори та їхні відтінки. Активізувати слова: космос, зірки, мерехтять, сяйво, зоряний, таємний, загадковий.

Розвивати уяву, фантазію, естетичний смак.

Виховувати у дітей бажання захоплюватися загадковістю і таємничістю природи Космосу.

Матеріал: Кімната Природи, м’яч, торбинка з різноколірними паперовими зірочками та відповідними «рамочками» для них, синє полотно.

Хід заняття

Діти заходять у чарівну Кімнату, дзвенить дзвіночок

Вихователь: Діти, привітаймося!

(Промовляючи слова, діти роблять пальчикову гімнастику.

Вмикається класична музика).

Доброго ранку, сонце привітне!

(«Вітаються» мізинці)

Доброго ранку, небо блакитне!

(«Вітаються» безіменні пальці)

Доброго ранку, у небі пташки!

(«Вітаються» середні пальці)

Доброго ранку, маленькі дубки!

(«Вітаються» вказівні пальці)

Я вас вітаю і я вас люблю.

Ми живемо всі в одному краю.

(Діти плескають у долоні)

Вихователь: Діти, а де живе сонечко?

Діти: На небі

А якого кольору небо?

Блакитне.

А що ще ви бачите?

Місяць.

Вихователь:
А коли з’являється місяць: вдень чи вночі?

Вночі

Вихователь:
Діти, давайте пограємо з м’ячиками

Гра «Кажи далі»

(Діти почергово називають частини доби, передаючи м’яч одне одному)

Зараз у нас ранок. А що буде потім? (День, вечір, ніч)

Послухай, цікавчику-м’ячику.

Вихователь: Ой, хтось шкребеться у наші двері

(З’являється Котик)

Котик: Няу, мур, мур! Доброго вам ранку! А я так і не встиг полічити зірки на небі. Всеньку ніч це робив, не спав. А тут – ранок і жодної зірки!

Вихователь: На жаль, Котику, все закінчується і ніч також. Але після цієї ночі обов’язково буде наступна. Наші діти знають віршика про ніч.

Дитина:

Чорне-чорне полотно

Заглядає у вікно,

А на ньому зірочки,

Як у небі зірочки.

Котик: Гарний віршик. Але я хочу ніч, і хочу її зараз! Ви бачили нічне небо? Які гарні зірки! Вони мерехтять і ніби кажуть мені, підморгуючи: «Лети до нас!» Але ж до них не дістати.

Вони вище неба.

Вони – у Космосі.

Вихователь: То й добре, що ти їх не дістанеш. Вони ще й дуже великі та пекучі, як вогонь. Ось послухай.

(Розповідаю у супроводі музики)

Десь у небі живе маленька Зоряна Дівчинка. Щоночі вона прилітає на нашу планету, яка зветься Земля, й приносить торбинку з чарівними зірочками. Гостя дарує зоряне сяйво всім людям: добрим і лихим, веселим і сумним. Ось і нам Зоряна Дівчинка подарувала торбинку з чарівними зірочками.

Дидактична гра «Подаруємо небу зірки»

(Діти дістають із торбинки різноколірні зірки, називають кольори. Потім шукають «будиночок» для зірочки за кольором його контуру).

Вихователь: Діти, а зараз уявіть себе зірочками на небі.

(Вмикається класична музика)

Сонце сховалось, темніє надворі,

Високо в небі з’являються зорі.

Як вони загадково сяють і зігрівають всіх своїм теплом.

Імпровізований «Зірковий танок»

Вихователь: Діти, подивіться, як вам посміхаються зірочки.

Давайте підійдемо ближче до них і візьмемо ту зірочку, яка вам сподобалася більше. Але зірочки дуже гарячі, пекучі, як вогонь, їх не можна взяти, треба остудити – подути на них.

А тепер давайте подаруємо небу чарівні зірочки з любов’ю

(Вмикається класична музика)

Скільки зірочок?

Діти: Багато

Вихователь: Нехай вони яскраво світять і дарують всім добро.

Діти, давайте впустимо зірочку у ваше серденько.

І я вам бажаю, щоб ваша зірочка доброти завжди зігрівала вас і приносила всім тільки радість, щастя та здоров’я.