shkolaw.in.ua 1

Урок – майстерня

(За системою розвивального навчання Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова)

Тема: Порівняння за іншими ознаками, за складом частин, наявних у малюнку, за розташуванням.

Мета: Вчити дітей порівнювати предмети за іншими ознаками, за складом частин, наявних у малюнку, за розташуванням.

Розвивати мислення, пам'ять , увагу, уміння спостерігати та аналізувати. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до квітів.


Хід уроку

.Організація класу.


  1. Привітання.

  2. Перевірка готовності до уроку (зошит, ручка, простий олівець).

. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальна бесіда.

  • Який зараз урок? (математика)

  • Що ми вчимося робити на уроках математики? (записувати схеми, формули, звірювання величин)

  • За якими ознаками порівнювали величини? (за площею, формою, об’ємом, масою, довжиною, шириною, висотою, матеріалом).

  • Про що розповідають нам схеми і формули? (Про відношення між величинами).

  • В яких відношеннях можуть бути величини? (показують на пальчиках: = = . На дошці таблички: = =).

  • Як це відобразити за допомогою схеми? (показують на дошці схеми).

. Створення учбової ситуації.

  1. Розповідь учителя. Постановка мети перегляду відеоматеріалу (Після аварії повітряної кулі Незнайко потрапив до Зеленого міста, де познайомився з Синьоокою, Сніжинкою та іншими малятами, які вирішили почастувати Незнайка).

  2. Бесіда.

  • Згадайте, що трапилося після аварії з Незнайком?

  • Чим малята частували Незнайка, Синьооку та Сніжинку?

  • Чи вистачило всім солодощів?
  • Як ви про це дізнавалися?


  • Чи рахували ви солодощі?

  • Скільки повних комплектів солодощів можна зібрати? (навчи цього інших).

V. Постановка учбової задачі.

- Сьогодні на уроці ми продовжимо спостерігати за пригодами Незнайка, щоб побачити чим закінчиться його подорож.

1. Продовження розповіді вчителя.

- Отож, стіл який накрила Синьоока, був прикрашений вазонами з квітами.















  • Як ви гадаєте , чи вистачить квітів, щоб посадити порівну в усі вазони?

  • А які ви знаєте, квіти, що ростуть у кімнаті?

  • Яку користь вони приносять?

  • А які квіти ростуть у вас вдома?

V. Моделювання способу.

1.Робота в групах.

  • Для цього попрацюємо в групах. Але пригадаємо правила роботи у групі:

  1. Працювати тихо, не заважати іншим групам.

  2. Слухати кожного, не перебиваючи нікого.

  3. У разі потреби працювати по черзі.

  4. Після закінчення робити показати сигнал.

  • Правила повторили:

  1. А тепер потрібно посадити квіти у вазони.

  2. Накреслити схему і записати формули.

А< В ( квітів не вистачає )

=

А

В

  1. Фізкультурна хвилинка (діти під музику виконують танок каченят).

  2. Робота за підручником.

А) Чи вистачить майстрам коліс, щоб зібрати велосипеди й самокати? (с.115) завдання 88.


  • Накресліть схему і запишіть формулу.



С1 С2 В1

С 1 = С 2 В2 В1 < В2

Б) Робота в парах ( с.116) завдання 89.

  • Чи вистачить коліс та сидінь, щоб зібрати такі ж машини?

  • Чи для коної зібраної машини намальоване кермо?

  • Накресліть схему та запишіть формулу.

К 1 К2 Р К1 = К2 >Р



  • Чи вистачить місця малятам?

  • Як ви дізнавалися?

V. Рефлексія.

  • Що нового ви дізналися на уроці?

  • Що найбільше запам'яталось ?