shkolaw.in.ua 1

З'ясовано причини нещасного випадку з працівником ВАТ “Запоріжсталь”


Комісія територіального управління Держгірпромнагляду у Запорізькій області встановила причини нещасного випадку, який стався 19 вересня 2012 року з пресувальником відкритого акціонерного товариства “Запоріжсталь”.


Під час розслідування встановлено, що основною причиною нещасного випадку є порушення вимог інструкцій з охорони праці працівником, а саме пресувальник покинув своє робоче місце не зупинив та не знеструмив обслуговуваний механізм, залишив ключ-бирку та пульт керування без нагляду, зайшов у небезпечну зону на відстань ближче 2 метрів до завантаженого ломом коробу.


З метою усунення причин нещасного випадку та попередження аналогічних нещасний випадків у майбутньому комісія запропонувала низку заходів, зокрема: провести позаплановий інструктаж працівникам дільниці механізованої переробки лому; провести позачергове спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці працівникам капрового цеху;провести цільові перевірки дотримання бірочної системи працівниками капрового цеху.


Особою, що допустила нещасний випадок є виконуючий обов'язки пресувальника лому та відходів металу капрового цеху.

Нагадаємо, пресувальник, 1982 року народження під час робочої зміни виконував пакетування металобрухту з пульта керування пресом. Близько 14 години працівники цеху помітили, що прес не працює і пресувальник відсутній. Було організовано пошуки та близько півночі в одному з пакетів брухту було знайдено фрагмент тіла працівника.