Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Призначається з місяця звернення терміном на 6 місяців до досягнення 18-річного віку.

Допомога на дітей виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержуваних на дитину пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередні шість місяців.

Розмір допомоги :

на дітей віком до 6 років - з 01.01.2013 – 1944 грн., з 01.12.2013 – 2064 грн.

на дітей віком від 6 до 18 років –з 01.01.2013 – 2420 грн., з 01.12.2013 – 2572 грн.

ДОКУМЕНТИ:

заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

копія свідоцтва про народження дитини;

довідка з місця проживання заявника про склад сім'ї ;

довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник за попередні 6 місяців перед місяцем звернення за допомогою.

Якщо опікун не зареєстрований за однією адресою з дитиною, подаються 2 довідки: з місця реєстрації дитини і опікуна та довідка з управління праці про неодержання допомоги на дітей, які перебувають під опікою, за місцем реєстрації дитини.

При зверненні за допомогою необхідно мати реєстраційний номер облікової картки платника податків, паспорт, підтвердження особового рахунку для перерахування коштів до установи банку.

Копії документів подаються разом з оригіналами