shkolaw.in.ua 1


НОВИНИ


Української асоціації інвестиційного бізнесу 24.10.2011 р.

.2011 р.)Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону

«Про Державний бюджет України на 2012 рік»

Парламент прийняв у першому читанні проект закону «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (реєстраційний №9000), внесений Кабінетом Міністрів, а також схвалив постанову про висновки і пропозиції до нього. В законопроекті передбачаються доходи Держбюджету у 2012 році на рівні 337,556 млрд. грн. та видатки на рівні 361,585 млрд. грн. Граничний дефіцит бюджету запропоновано встановити на рівні 24,129 млрд. грн. Доходи зведеного бюджету в 2012 році уряд пропонує затвердити у розмірі 428,5 млрд. грн., а граничний обсяг державного боргу передбачається на рівні 415,565 млрд. грн.

*****


ДКЦПФР вносить зміни до порядку переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну

ДКЦПФР схвалила рішення «Про затвердження змін до Положення про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування», повідомляє прес-служба Комісії.

За словами директора департаменту моніторингу ринку цінних паперів ДКЦПФР Олексія Тарасенка, дане рішення розроблено з метою реалізації закону «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» в частині вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств», який певним чином змінює порядок дематеріалізації.

Проект рішення визначає процедуру встановлення дати припинення ведення реєстру уповноваженим органом або уповноваженою особою емітента, а також деталізує інформацію, яка повинна міститися в рішенні про дематеріалізацію та повідомленні про дематеріалізацію. Окрім того, регуляторний акт більш детально описує порядок дій емітента, зберігача та депозитарію у разі прийняття емітентом або зберігачем рішення про розірвання укладеного між ними договору про відкриття рахунків у цінних паперах власникам, зареєстрованим у реєстрі власників іменних цінних паперів на дату припинення ведення реєстру, а також у разі припинення таким зберігачем провадження на фондовому ринку професійної діяльності зберігача цінних паперів.


Також документ визначає порядок оформлення та депонування емітентом глобального сертифіката у депозитарії та строк проведення дематеріалізації акцій у депозитаріях та зберігачів.

У Комісії сподіваються, що із набранням чинності даним рішенням будуть усунені неточності та прогалини, які мають місце у чинній редакції Положенням про порядок переведення випуску іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування.


*****


Регулятор затвердив Положення про державний реєстр випусків цінних паперів

ДКЦПФР схвалила рішення «Про затвердження Положення про державний реєстр випусків цінних паперів», повідомляє прес-служба Комісії.

Яз зазначив директор департаменту корпоративних відносин ДКЦПФР Анатолій Амелін, державний реєстр випусків цінних паперів міститиме в собі інформацію щодо зареєстрованих Комісією випусків акцій, облігацій підприємств, облігацій місцевих позик, цінних паперів інститутів спільного інвестування, іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій та сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, а також інформацію щодо скасування реєстрації та зупинки обігу цінних паперів.

Вестиме, адмініструватиме та оновлюватиме реєстр ДКЦПФР, а після завершення технічних робіт, реєстр буде розміщено для вільного доступу на офіційному сайті Комісії, що надасть додаткові можливості для всіх учасників ринку.


*****


Міністерство фінансів у вересні 2011 року здійснило розміщення ОВДП на суму 0,2 млрд. грн., а у січні-вересні - на суму 19 млрд. грн.

У вересні 2011 року Міністерство фінансів здійснило розміщення облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 0,2 млрд. грн., повідомляє сайт НБУ. Середньозважена доходність за ОВДП під час первинного розміщення становила 10%.


У січні-вересні 2011 року Мінфін здійснило розміщення ОВДП на загальну суму майже 19 млрд. грн., а з урахуванням зобов’язань, випущених для збільшення статутного капіталу АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк» та НАК «Нафтогаз України», - 36,3 млрд. грн. Середньозважена доходність за ОВДП з початку року становила 8,9% річних (з урахуванням зобов’язань, випущених для збільшення статутного капіталу АТ «Ощадбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк» та НАК «Нафтогаз України», - 9,2%).

Погашення та сплата доходу за ОВДП здійснювалися своєчасно і в повному обсязі, який з початку року становив 39 млрд. грн., у тому числі основний борг - 27,2 млрд. грн., сплата доходу - 11,7 млрд. грн.

За станом на кінець вересня 2011 року загальний обсяг ОВДП за сумою основного боргу, які знаходилися у обігу, дорівнював 145,16 млрд. грн. З них, облігації обсягом 75,07 млрд. грн. перебували у власності НБУ, обсягом 59,43 млрд. грн. - у власності банків, обсягом 5,12 млрд. грн. - у власності нерезидентів, обсягом 5,55 млрд. грн. - у власності інших структур.


*****

«Українська біржа» стала членом-кореспондентом

Світової федерації бірж (WFE)

«Українська біржа» стала членом-кореспондентом Світової федерації бірж (World Federation of Exchanges), що об’єднує близько 100 учасників, повідомляє сайт Біржі. Дане рішення було прийнято на Генеральній Асамблеї Світової федерації бірж, яка проходила 10-12 жовтня 2011 року в Йоганнесбурзі, ПАР.

Відтепер «Українська біржа» зможе брати участь у всіх робочих зустрічах з розвитку фінансових ринків Світової федерації бірж, у тому числі й в обговореннях та виробленні офіційних позицій та рекомендацій WFE щодо вдосконалення процедур фондового та валютного регулювання.

За словами голови правління «Української біржі» Олега Ткаченка, даний статус - це тільки перший крок до повноправного членства у Світовій федерації бірж, яке служить визнанням з боку світової фінансової спільноти якості та надійності фондового ринку. Ставши членом-кореспондентом WFE, «Українська біржа» зможе не тільки перейняти і використати позитивний досвід більш розвинених країн, а й зробити свій внесок у розвиток світового фондового співтовариства.


Щоб стати повноправним членом WFE, необхідно відповідати всім критеріям федерації щодо умов торгівлі, клірингу і розрахунків з цінними паперами та іншими продуктами інвестування. Як правило, вважається, що біржа відповідає всім вимогам у тому випадку, якщо потреби учасників ринку задоволені. О.Ткаченко зазначив, що «Українська біржа» зі свого боку робитиме все можливе, щоб у найближчому майбутньому досягти необхідного рівня і стати повноправним членом федерації.

Для довідки: сьогодні повноправними членами WFE є 54 світових біржових майданчики. Це постійно діючі біржі, розташовані в усіх регіонах світу. Крім того, у WFE присутні 5 асоціацій, близько 20 афілійованих членів та близько 30 членів-кореспондентів. На зазначеній вище асамблеї WFE її повноправним членом стала РТС - основний акціонер «Української біржі». Членом Світової федерації бірж є й російська ММВБ, а вітчизняна ФБ ПФТС - членом-кореспондентом.


*****


За перше півріччя 2011 року активи світових інвестиційних фондів

зменшилися на 2,3%

Згідно з даними представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту - European Funds and Asset Management Association (EFAMA), загальна вартість чистих активів інвестиційних фондів (фондів акцій, фондів облігацій, фондів грошового ринку, змішаних та збалансованих фондів, фондів фондів тощо), зареєстрованих у всьому світі, за станом на початок другого півріччя 2011 року дорівнювала 19,49 трлн. євро.

Аналіз динаміки обсягів активів цих установ свідчить, що за І квартал поточного року вони зменшилися на 2,2% або на 0,44 трлн. євро, а за ІІ квартал - менш ніж на 0,01% або на 0,01 трлн. євро. В цілому, за перше півріччя чисті активи інвестфондів світу зменшилися на 2,3% або на 0,45 трлн. євро.

Серед усіх країн світу найбільший обсяг чистих активів, за станом на 01.07.2011 р., був зафіксований в інвестиційних фондах США (9,21 трлн. євро). Обсяг чистих активів усіх інвестиційних фондів країн Європи становив 5,92 трлн. євро, Бразилії - 1,14 трлн. євро, Австралії - 1,08 трлн. євро, Японії - 0,77 трлн. євро, Канади - 0,58 трлн. євро.


Результати дослідження щодо розвитку світової індустрії інвестиційного бізнесу у першому півріччі 2011 р., проведеного EFAMA, були отримані на основі статистичних даних з 45 країн світу. Загальна кількість інвестфондів у світі, за станом на початок другого півріччя 2011 року, дорівнювала 71,03 тис., що на 2,2% більше показника початку 2011 р. (69,52 тис.).

Розподіл за видами фондів був таким: фонди акцій - 27,88 тис.; збалансовані та змішані фонди - 16,61 тис.; фонди облігацій - 12,84 тис.; фонди грошового ринку - 3,21 тис.; інші фонди - 7,46 тис..

В Європі кількість інвестиційних фондів становила 35,61 тис., у країнах Північної та Південної Америки - 18,5 тис. (у тому числі в США - 7,53 тис.), у країнах Азії та Тихоокеанського регіону - 15,97 тис., в країнах Африки - 0,94 тис.

За станом на звітну дату, найбільша частка в загальній структурі активів усіх фондів (39%) належала фондам акцій. Частка активів фондів облігацій дорівнювала 21%, фондів грошового ринку - 18%, збалансованих та змішаних фондів - 10%, решти фондів - 12%.

Аналіз структури обсягів активів світових інвестиційних фондів за різними країнами показав, що найбільша частка на світовому ринку належить інвестфондам США (47,2%) та країн Європи (30,4%). Частка фондів Бразилії становила 5,9%, Австралії - 5,5%, Японії - 3,9%, Канади - 3%, Китаю - 1,2%, інших країн - 2,9%.

У першому півріччі поточного року динаміка обсягів активів різнилася за певними видами інвестиційних фондів. За станом на початок липня 2011 року, найбільший обсяг активів був зафіксований у фондів акцій - 7,67 трлн. євро (на початку 2011 року цей показник дорівнював 7,8 трлн. євро). Обсяг активів фондів облігацій становив 4,04 трлн. євро (3,95 трлн. євро), фондів грошового ринку - 3,41 трлн. євро (3,5 трлн. євро), збалансованих та змішаних фондів - 2,05 трлн. євро (2,03 трлн. євро), інших фондів - 0,77 трлн. євро (0,77 трлн. євро).

Також слід зазначити, що обсяг чистих активів фондів акцій США дорівнював 4,14 трлн. євро, країн Європи - 2,09 трлн. євро, Японії - 0,47 трлн. євро, Австралії - 0,45 трлн. євро, Канади - 0,17 трлн. євро., Бразилії - 0,07 трлн. євро.


Аналогічний показник фондів облігацій становив у США 1,91 трлн. євро, у країнах Європи - 1,4 трлн. євро, у Бразилії - 0,42 трлн. євро, у Японії - 0,08 трлн. євро, у Канаді та Австралії - по 0,06 трлн. євро. У фондах грошового ринку він дорівнював у США 1,86 трлн. євро, у країнах Європи - 1,12 трлн. євро, у Австралії - 0,2 трлн. євро, у Бразилії - 0,03 трлн. євро, у Канаді та Японії - по 0,02 трлн. євро.,

Обсяг чистих активів збалансованих та змішаних фондів у країнах Європи становив 0,96 трлн. євро, у США - 0,56 трлн. євро, у Канаді - 0,21 трлн. євро, у Бразилії - 0,18 трлн. євро. Обсяг чистих активів інших видів інвестиційних фондів був такий: у США - 0,75 трлн. євро; у Європі - 0,37 трлн. євро; у Бразилії - 0,44 трлн. євро; у Австралії - 0,37 трлн. євро; у Японії - 0,2 трлн. євро; у Канаді - 0,11 трлн. євро.

У першому півріччі поточного року у світовій індустрії інвестиційного бізнесу спостерігалася тенденція щодо збільшення обсягів чистого продажу цінних паперів. У звітний період приплив коштів до усіх інвестиційних фондів світу становив 249 млрд. євро. (в аналогічному періоді 2010 року відбувся відтік коштів у сумі 9 млрд. євро).

У січні-червні фонди облігацій залучили 112 млрд. євро, змішані та збалансовані фонди - 73 млрд. євро, фонди акцій - 61 млрд. євро, інші види фондів - 136 млрд. євро. При цьому фонди грошового ринку втратили 133 млрд. євро.

Європейським інвестиційним фондам у першому півріччі 2011 року вдалося залучити коштів на суму 48 млрд. євро. Приплив був зафіксований у фондах акцій, фондах облігацій, збалансованих та змішаних фондах, а у фондах грошового ринку, навпаки, відбувався відтік коштів.

Інвестиційні фонди США залучили 104 млрд. євро. При цьому усі види фондів також закінчили півріччя з позитивними показниками, окрім фондів грошового ринку.


*****


За минулий тиждень Індекс ПФТС знизився на 5,18 пункту,

а Індекс українських акцій - на 12,99 пунктуІндекс та обсяги торгів на ПФТС за 21.10.2011 р.

Обсяг торгів,

грн.


Індекс

ПФТС


89 961 262,70

512,26


Індекс українських акцій та обсяги торгів на «Українській біржі»

за 21.10.2011 р.

Обсяг торгів,

грн.

Індекс

українських акцій

25 943 150

1 319,26


*****


Fitch Ratings погіршило прогноз рейтингів України

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings змінило з «позитивного» на «стабільний» прогноз за довгостроковими рейтингами дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній та національній валюті, повідомляє сайт Агентства. При цьому Fitch підтвердило довгостроковий РДЕ на рівні «B» та короткостроковий РДЕ на рівні «B», а також рейтинг країнової стелі для України на рівні «B».

Як зазначають у Агентстві, баланс ризиків, які існують в Україні, зараз більшою мірою відображається «стабільним» прогнозом, із врахуванням зростання вартості суверенних зовнішніх запозичень, а також впливу уповільнення зростання світової економіки.

*****


ЄБРР знизив прогноз зростання ВВП України у 2011 році до 4,5%

Європейський банк реконструкції та розвитку знизив у порівнянні з липневими даними прогноз зростання ВВП України в 2011 році на 0,5% до 4,5%, повідомляє сайт Банку. При цьому прогноз зростання ВВП в 2012 році був знижений на 1% до 3,5%. Також був знижений прогноз інфляції в Україні в 2011 році з 9% до 8,4%.*****


Україна погрішила свої позиції у рейтингу сприятливості ділового середовища

Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація оприлюднили щорічну доповідь «Ведення бізнесу 2012», повідомляє сайт Світового банку. Згідно з ним Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища за рік опустилася на три позиції і перемістилася на 152 місце серед 183 країн.

Найбільш сприятливою країною для бізнесу знову став Сінгапур, до першої трійки також увійшли Гонконг та Нова Зеландія. Замикають п’ятірку США та Данія. Останніми в рейтингу виявилися Республіка Конго (181 місце), ЦАР (182 місце) та Чад (183 місце).

Серед країн колишнього СРСР найвище місце (16) знову посіла Грузія. За нею йдуть Латвія (21 місце), Естонія (24 місце) та Литва (27 місце). Казахстан покращив тогорічний результат відразу на 12 позицій, перемістившись з 59 на 47 місце. Білорусь опустилася на одну сходинку до 69 місця, а Узбекистан з 150 на 166 місце. При цьому Росія посідає 120 місце.

Під час дослідження вивчаються норми регулювання, що сприяють або перешкоджають розвитку бізнесу, а також 11 етапів життєвого циклу компаній (створення організації, отримання кредитів, оподаткування тощо).


*****


Грошова маса в Україні у вересні 2011 року зменшилася на 0,6%,

а монетарна база - на 2,3%

За інформацією Національного банку України у вересні поточного року було зафіксовано подальше зростання залишків за кредитами в національній валюті, наданими в реальний сектор економіки, а також збільшення коштів на депозитних рахунках юридичних осіб.

Загальний обсяг залишків кредитних вкладень у першому осінньому місяці зріс на 1,3% (з початку року - на 9,3%) до 791,6 млрд. грн. Як і в попередні місяці, це відбулося за рахунок зростання залишків за кредитами, наданими в національній валюті, які за місяць збільшилися на 3,1% (з початку року - на 17,7%). При цьому спостерігалося зростання обсягів кредитів в національній валюті, наданих як фізичним особам (на 3,5% за місяць та на 24,5% з початку року), так і юридичним особам (на 3% за місяць та на 16,3% з початку року).


Загальний обсяг залишків за кредитами, наданими юридичним особам, за місяць зріс на 2% (з початку року - на 13,4%) до 589,4 млрд. грн. Залишки за кредитами, наданими фізичним особам, зменшилися на 0,7% (з початку року - на 1,1%) до 202,2 млрд. грн.

У вересні продовжилося зростання коштів юридичних осіб на депозитних рахунках у банках. Так протягом місяця вони збільшилися на 1,6% (з початку року - на 17%) до 166,2 млрд. грн. Натомість кошти на депозитних рахунках фізичних осіб зменшилися на 0,9% (з початку року - збільшилися на 10,6%) до 300,7 млрд. грн. Загальний обсяг депозитів у вересні залишився майже без змін, збільшившись з початку року на 12,8% до 466,9 млрд. грн.

Обсяг готівки поза банками у вересні зменшився на 2,1% (з початку року збільшився на 3,8%) до 189,9 млрд. грн. Обсяг коррахунків банків за місяць зменшився на 9,5% (з початку року - на 12,8%) до 14,6 млрд. грн. У вересні норматив обов’язкових резервів становив 13,9 млрд. грн., із яких на окремий рахунок у Національному банку України було перераховано 11,1 млрд. грн.

Грошова маса у вересні зменшилася на 0,6% (з початку року - зросла на 10,4%) до 660,3 млрд. грн. Обсяг монетарної бази за звітний період зменшився на 2,3% (з початку року збільшився на 3,8%) до 234,3 млрд. грн.

Обсяг коштів уряду в національній валюті на рахунках у Національному банку України у вересні зменшився на 42,8% (з початку року - збільшився в 2,3 раза) до 6,3 млрд. грн.

З метою регулювання ліквідності банків та забезпечення рівноваги на грошово-кредитному ринку Національний банк України протягом поточного року проводить регулярні операції з абсорбування банківської ліквідності. Загальний обсяг мобілізаційних операцій у вересні становив 10,1 млрд. грн. із середньозваженою процентною ставкою 0,3%. З початку року обсяг таких операцій дорівнював 158,6 млрд. грн. із середньозваженою процентною ставкою 1,8%.

Обсяг операцій Національного банку з рефінансування банків у вересні становив 2 млрд. грн. (з початку року - 6 млрд. грн.). Середньозважена процентна ставка за операціями з рефінансування у вересні становила 10,3% (з початку року - 9,7%).


У вересні Національний банк придбав державні облігації (за номінальною вартістю) на загальну суму 4,2 млрд. грн. (з початку року - на суму 13,3 млрд. грн.). Операції з продажу державних облігацій України з портфеля НБУ у вересні не проводилися (з початку року обсяг операцій з продажу становив 1,4 млрд. грн.)

Крім того, протягом першого осіннього місяця через механізм двостороннього котирування Національний банк придбав державні облігації України на загальну суму 1,5 млрд. грн. (за номінальною вартістю). З початку року обсяг таких операцій становив 4,3 млрд. грн. (за номінальною вартістю).

У вересні відбулося незначне зростання відсоткових ставок у національній валюті за одночасним їх зменшенням в іноземній валюті. Так, середньозважена вартість депозитів у національній валюті збільшилася до 7,2% з 6,5% у серпні, в іноземній валюті зменшилася до 5,1% з 5,4% у серпні. Середньозважена вартість кредитів у національній валюті збільшилася до 15,5% з 14,9% у серпні та знизилася до 8,1% з 8,9% у серпні в іноземній валюті. На міжбанківському кредитному ринку середньозважена вартість коштів у вересні зменшилася до 8,1% з 8,4% у серпні.

*****


Зростання промислового виробництва в Україні

у січні-вересні 2011 року становило 8,6%, а у вересні - 6,4%

У вересні 2011 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року в Україні було зафіксоване зростання промислового виробництва на 6,4%, а у січні-вересні - на 8,6%, повідомляє Державна служба статистики. При цьому у вересні поточного року у порівнянні із серпнем спостерігалося падіння промислового виробництва на 0,3%.

У добувній промисловості у вересні 2011 року у порівнянні із вереснем 2010 року індекс промислової продукції зріс на 9,1% (у січні-вересні - на 6,7%), у переробній промисловості - на 6,5% (у січні-вересні - на 9,6%), у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 0,5% (у січні-вересні - на 6,2%).*****


У січні-вересні 2011 року підприємствами України було виконано

будівельних робіт на суму 38,4 млрд. грн., що на 11,4% більше обсягів будівництва у відповідному періоді 2010 року

Згідно з повідомленням Державної служби статистики, у січні-вересні 2011 року підприємствами України було виконано будівельних робіт на суму 38,4 млрд. грн., що на 11,4% більше обсягів будівництва у відповідному періоді 2010 року.

За характером будівництва обсяги робіт розподілилися таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 79,6% від загального обсягу, решта - з капітального і поточного ремонтів (13,9% та 6,5% відповідно). Найбільші обсяги будівельних робіт були виконані у м. Києві, Донецькій та Дніпропетровській областях.

Підготовлено за матеріалами сайтів Інтернет-агентств та власною інформацією