ВІДДІЛ ОСВІТИ

Про проведення інвентаризації

майново-матеріальних цінностей

в установах освіти району

На виконання Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 року

№ 90, з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку

Н А К А З У Ю:
1. Провести річну інвентаризацію майново-матеріальних цінностей в установах освіти району станом на 1 листопада 2012 року, згідно з вимогами, наведеними у додатку 1.

2. Керівникам підвідомчих установ освіти району:

2.1. Створити місцеві інвентаризаційні комісії з числа матеріально-відповідальних осіб, представників централізованої бухгалтерії;

2.2. Провести інвентаризацію майново-матеріальних цінностей в своїх установах із складанням інвентаризаційних описів.

2.3. Матеріальні цінності на складах та в інших місцях зберігання розмістити за найменуваннями, сортами тощо.

3. Призначити районну інвентаризаційну комісію в такому складі:

- Багаєва Н.М. - голова комісії, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації;

Члени комісії:

- Нефьодова В.В. - головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації;

- Нікітіна Л.А. - заступник головного бухгалтера;

- Кружкова О.К. - бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації;

- Гуменна Г.М. - бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації;

- Маслак С.С. - бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації.

4. Провести в установах освіти району річну інвентаризацію майново-матеріальних цінностей з 15.11. по 25.12.2012 року.

5. Закріпити за працівниками централізованої бухгалтерії відділу освіти райдержадміністрації установи освіти для проведення інвентаризації (додаток 2).

6. Виявлений при проведенні інвентаризації невикористаний інвентар або устаткування перерозподілити серед установ освіти району.

7. Районній інвентаризаційній комісії узагальнити матеріали інвентаризації до 31.12. 2012 року.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного бухгалтера відділу освіти райдержадміністрації Нефьодову В.В.

Додаток 1 до наказу відділу освіти

Миколаївської райдержадміністрації

від 01 листопада 2012 року371

Вимоги

щодо проведення річної інвентаризації товарно-матеріальних

цінностей в установах освіти району
1. Своєчасно із дотриманням порядку провести інвентаризацію відповідно до наказу керівника.

2. До початку інвентаризації у відповідальних за збереження матеріальних цінностей взяти розписку про те, що всі прибуткові та видаткові документи на товарно-матеріальні цінності здані в бухгалтерію, всі товарно-матеріальні цінності, що надійшли на зберігання, оприбутковані, а ті

що вибули – списані.

3. Перевірити фактичну наявність основних засобів, матеріальних цінностей, бланків суворої звітності, грошових коштів на реєстраційних, спеціальних та поточних рахунках.

4. Виявити матеріальні цінності, які не використовуються.

5. Наявність письмового договору з особою, відповідальною за збереження матеріальних цінностей.

6. Перевірити дотримання умов зберігання матеріальних цінностей, а також правила утримання та експлуатації матеріальних цінностей.

7. На основних засобах перевірити наявність та відповідність інвентарних номерів (якщо відсутні інвентарні номери, в присутності матеріально-відповідальної особи проставити).

8. Основні засоби та електрообладнання зараховувати тільки в справному виді (якщо обладнання в неробочому стані, взяти пояснення з директора та матеріально-відповідальної особи).

9. Перевірити реальну вартість облікованих на балансі матеріальних цінностей.

10. Провести звірку розрахунків із дебіторами та кредиторами і розрахунків платежів до бюджету.

11. При встановлені порушень при інвентаризації (недостача, надлишки, псування цінностей та інше) взяти письмове пояснення від директора школи та матеріально-відповідальної особи.

12. Жодні виправлення і підчистки в описах не допускаються. На кожній сторінці опису прописом вказується число порядкових номерів матеріальних цінностей і загальний підсумок кількості всіх цінностей у натуральних показниках. В описах не можна залишати незаповнені рядки. На останніх сторінках описів незаповнені рядки прокреслюються.

13. Скласти довідки по кожному закладу про недоліки при річній інвентаризації та внести пропозиції щодо зберігання, приймання, списання матеріальних цінностей, покращення обліку та контролю за їх зберіганням.

14. Члени інвентаризаційних комісій за внесення в описи неправильних даних про фактичні залишки матеріальних цінностей несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

15. Перевірити наявність трудових книжок та звірити з табелем робочого часу.

16. Звірити технічні паспорти з наявністю будівель та споруд в школі.

Додаток 2 до наказу відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації

від 01 листопада 2012 року371

Графік проведення річної інвентаризації

майново-матеріальних цінностей в установах освіти району