shkolaw.in.ua 1

9 листопада 2007 13:07

Холодне Сонце


До недавнього часу я нічого не знав про українські гурти, які працювали б в такому музичному стилі, як ґотичний metal. І взагалі чи не єдиними представниками якісної музики цього стилю рахував відомі в світі: “ENTWINE”, “SENTENCED”, “CHARON”, “TO/DIE/FOR” та інші. Виявляється в Україні чимало схожих гуртів, інша річ, що їхні пісні фактично ніде не відомі, позаяк не потрапляють до ротацій брендових FM – радіостанцій, де панує російська попса низького ґатунку. Але маємо знати про якісну музику все і її слухати. Про один з таких гуртів, - «Холодне Сонце» і піде сьогодні мова. Перше моє знайомство з їхньою творчістю відбулося якийсь рік тому завдяки моїм друзям із середовища ґотів Тернополя та Франика. Тоді мене захопив їхній репертуар романтичних пісень під metal.

Щодо самого гурту, то він виник ще навесні 2001 в файному місті Тернополі. Там таки 15 лютого 2002 в місцевому «Пласті» відбувся дебютний виступ гурту у складі: Сергій Паращук (гітара), Сашко Пахомов (бас), Сашко Давосир (ударні), Василь Гоцко (вокал, гітара). На жаль в таку складі він довго не проіснував і навесні 2004 року розпався через внутрішні конфлікти. Але це не стало на заваді лідеру Василю Гоцку на кінець 2004 сформувати новий гурт в такому складі: Віталій Верста (бас), Олександр Мусіхін (гітара), Андрій Левчак (ударні), Василь Завислюк (клавіші), Василь Гоцко (вокал). Саме цю дату можна вважати новим народженням гурту. Дебютний виступ оновленого «Холодного Сонця» відбувся 14 лютого в столиці на концерті «Практика українського кохання». З того часу гурт став учасником різноманітних фестів, сейшенів та концертів. Великим досягненням була участь в фестивалях "Перлини Сезону" (друга премія в рок номінації), "DarkWay Party" (Мінськ), "GothLand" (Москва), "Castle Part - 2005"(Болків, Польща), "Wave Gothic Treffen ", "Діти Ночі-2" (Київ), "Нівроку-2005, 2006” (Тернопіль), "Чайка", у програмі "Свіжа Кров" на столичному музичному телеканалі М1 та ін. «Холодне Сонце» перебуває в постійному пошуку для самореалізації. Окремо слід згадати, що вони співпрацюють з талановитим молодим і перспективним гуртом з Тернополя "Янгол Кореллі" (Ірена Пасічник та Мар’яна Рудакевич). Чудовий голос Ірени та глибока фортепіанна музика Мар’яни принесли в їхню творчість щось нове і свіже. Тепер гурт має такий склад: Василь Гоцко (вокал, тексти пісень і музика), Андрій Левчак (ударні), Василь Завислюк(клавішні), Денис Коваленко (гітара), Артемій Яковлєв (бас – гітара). За час свого існування гурт випустив п’ять альбомів хорошого і якісного музону, тим самим довівши, що український рок та ґотика живуть і бути жити.

Хто ж бажає більше дізнатися про гурт, прослухати їхні виступ та пісні, переглянути кліпи, дізнатися останні новини можуть завітати на офіційний сайт http://solarice.com.ua/ або на їхній «жужик» http://community.livejournal.com/holodne_sonce/

http://h.ua