shkolaw.in.ua 1
До уроку №2. Тема. Пристрої введення інформації.


Як ви вже знаєте, за допомогою пристроїв введення користувачі вводять до комп'ютера нову інформацію та подають йому команди. Найпоширеніші з цих пристроїв — клавіатура, миша, сканер та веб-камера.

Основним пристроєм, за допомогою якого користувач вводить до комп'ютера текстову інформацію, є клавіатура.
Клавіатура має символьні клавіші, призначені для введення букв, цифр і знаків пунктуації, а також спеціальні — керуючі і функціональні. Клавіші на клавіатурі згруповано у блоки.

 За способом підключення до комп'ютера розрізняють проводові та безпроводові клавіатури. Проводові підключаються через порт USB чи спеціальний клавіатурний порт, а безпроводові містять батарейку та надсилають сигнали приймачу, підключеному до порту USB.А ще клавіатури поділяють на :клавіатури з дисководом, сенсорні клавіатури , клавіатура, що складається та інші.

Маніпулятор «миша» (або просто миша) – це вказівний пристрій введення.

Переміщуючи його, користувач керує вказівником — спеціальним курсором, що відображується на моніторі. Миша передає дані про своє переміщення програмі, яка у відповідь переміщує зображення вказівника. Миша має кілька кнопок (дві-три або більше), коліщатко та інші додаткові елементи керування. За допомогою миші запускають програми, відкривають файли, переміщують фрагменти зображень тощо.


Сканер

За допомогою сканера створюють цифрову копію зображення з паперових або інших носіїв. Процес отримання такої копії називають скануванням. Є планшетні сканери та ручні для читання штрих-кодів, а ще є барабанні.
http://informatic-10.at.ua/urok5/14.jpg

Веб-камера

Веб-камера — це цифрова фотокамера, що може в реальному часі фіксувати зображення, призначені для подальшого передавання через Інтернет. Такі камери транслюють зображення міських вулиць, приміщень, де проходять конференції, тощо.
Закріплення матеріалу (підготувати усно)


  • Для чого використовують пристрої введення?

  • Які є пристрої введення?

  • Що ми називаємо клавіатурою?

  • Дайте означення сканера.

Заповни таблицю!!!

Назва пристроїв введення

Призначення пристроїв введення

Типи пристроїв введення