17-19 жовтня цього року на базі Сумського обласного інституту ППО, відділу освіти виконкому Роменської міської ради та Роменського районного методичного кабінету Сумської області відбувся VІ науково-практичний семінар творчої групи з реалізації науково-пошукового проекту ”Критеріальний підхід до оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково-методичних установ”, склад якої затверджено наказом МОН України від 09.08.2010  № 804. У роботі семінару, крім членів творчої групи, взяли участь експерти і консультанти проекту, працівники Сумського обласного інституту ППО і районних (міських) методичних кабінетів області.

Семінар 17 жовтня відкрив координатор проекту Литвиненко Г. М., старший науковий працівник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Учасників семінару привітав міський голова м. Ромни Калашник М. К.

На пленарному засіданні виступили: ректор Сумського обласного інституту ППО Живодьор В. Ф., доцент; проректор інституту з навчально-методичної роботи Удовиченко І. В., кандидат педагогічних наук, доцент; Горбик З. Г., завідувач відділу освіти Роменської міської ради, Волочаєва Л. А., завідувач Тростянецького районного і Хоменко А.М.–Роменськго міського методичних кабінетів Сумської області.

У другій половині дня учасники семінару ознайомилися із досвідом діяльності педагогічних колективів Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 10 (директор Пигар Л. О.) та № 1 ім. П. І. Калнишевського (директор Судьїна В. В.) щодо науково-методичного забезпечення реалізації проектів ”Покровський квест”, ”Ільїнський ярмарок”, ”Берегиня”, ”Грані таланту” та діяльності учнівських наукових товариств.

18 жовтня творча група працювала на базі Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 ім. академіка А. Ф. Йоффе. Директор школи Скрипка Л. О. ознайомила учасників семінару з досягненнями педагогічного колекти-ву щодо науково-методичного супро-воду навчально-виховного процесу, формування інтересу до навчання та розвитку творчих здібностей школярів.

У процесі подальшої роботи семінару науковий керівник проекту Боднар О. С., завідувач кафедри викладання навчальних предметів та освітнього менеджменту Тернопільського обласного комунального інституту ППО, кандидат педагогічних наук, доцент, проаналізувала результати апробації членами творчої групи розроблених Критеріїв оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково-методичних установ, ознайомила присутніх із технологією управлінського та науково-методичного консультування, особи-востями наукових досліджень працівниками методичної служби і навчальних закладів у процесі роботи над методичною проблемою. Було проведено ряд тренінгів і дискусію з учасниками семінару стосовно остаточного варіанту Критеріїв як основного продукту науково-пошукового проекту, робота над яким завершується у цьому році.

19 жовтня члени творчої групи ознайомилися із організацією науково-методичної роботи педагогічного колективу Роменської загальноосвітньої школи № 8 (директор Головач І. В.) і досвідом діяльності Інформаційно-наукового центру Управління освіти і науки Сумської міської ради, очільник якого Плахотнікова Г. Д. як член творчої групи брала активну участь у роботі щодо реалізації науково-пошукового проекту

Члени творчої групи отримали сертифікати учасника семінару та експерта-консультанта, який засвідчує успішне завершення ними навчання у процесі реалізації науково-пошукового проекту ”Критеріальний підхід до оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково-методичних установ” за програ-мою підготовки експертів з питань оціню-ванн ефективності та результативності діяльності науково-методичних служб загальноосвітніх навчальних закладів.

На семінарі було презентовано підготовлений в рамках реалізації науково-пошукового проекту електронний варіант збірки науково-методичних статей ”Методич-на служба України: сучасний, досвід і перспективи розвитку” з історії виникнення, становлення і проблем діяльності районних (міських) методичних кабінетів, створених 45 років тому в Україні.

Учасники семінару відвідали музей заповідник ”Посулля”, історичні місця, пов’язані з іменем останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського.