shkolaw.in.ua 1 2 3

Зміст
Складові частини годинника Wenger 4 Годинники з додатковим циферблатом для другого часового поясу 36

Загальна характеристика та складові частини 5 Годинники з додатковими циферблатами дня, дати, місяця 38

Інструкція з експлуатації (не всі моделі мають Годинники з відкидним компасом 40

усі функції) Функція другого часового поясу 42

Стандартні годинники з трьома стрілками 6 Годинники з будильником 43

Годинники з хронографом 8 Додаткові функції 44

Хронограф на 12 годин з функцією Slide Rule (SR) 12 Характеристики браслетів 45

Серії Pilot 19 Гарантія та обслуговування 46

Встановлення стрілок годинника 23

Серії Traveler GMT 26 Переклад цього буклету на французьку, німецьку та іспанську

24 часові пояси 30 можна знайти на сайті

Серії з резервом енергії 32 www.wenger.ch/services/booklets

Годинна, хвилинна та секундна стрілки


Браслет або ремінецьСкладові частини годинника Wenger
Механізм – Швейцарський кварцовий механізм

Корпус – нержавіюча сталь або титан, що забезпечує якість та тривалість

Водостійкість –30 м (99’), 50 м (165') або 100 м (330')

для стандартних годинників.

200 м (660') або 1000 м (3300') для годинників для підводного плавання.

Ремінець/Браслет – браслети з нержавіючої сталі та титану з

пряжками для підводного плавання або ювелірними, що розгортаються. Ремінці пропонуються з натуральної телячої шкіри, спеціально обробленої прогумованої шкіри, водостійкі гумові або нейлонові або з інших високоякісних матеріалів.


Маркери, що світяться – стрілки, маркери та цифри можуть покриватися Super Luminova®, що перезаряджається за лічені секунди на прямому сонячному світлі для довшого часу видимості вночі.

Захист заводної

головки


24 годинний формат


Дата


Безель


День


Корпус


Заводна головка (для встановлення дати та часу)


Позиція 1 Позиція 2 Позиція 3


Встановлення часу, дня та дати на стандартних годинниках

(для інших годинників див. Зміст п.2-3)
Важливо для забезпечення водостійкості: Якщо заводна головка вашого годинника безпосередньо не витягується або ваш годинник водостійкий до 200 м та більше, тоді ви маєте годинник із загвинчуваною заводною головкою. Обертайте заводну головку проти стрілки годинника, поки вона не відійде від годинника. Заводна головка знаходитиметься в Позиції 1.
Завжди загвинчуйте заводну головку після будь-яких налаштувань. Це дуже важливо, тому що загвинчувана заводна головка забезпечує водостійкість годинника.

1. Витягніть заводну головку в Позицію 2 (одне клацання). Обертайте заводну головку проти стрілки годинника, поки не встановите дату на один день раніше, ніж вам потрібна.

2. Витягніть заводну головку в Позицію 3 (два клацання). Обертайте заводну головку таким чином, щоб стрілки годинника рухались за стрілкою годинника, поки не встановиться потрібна дата. Після цього стрілками годинника встановіть потрібний час. Нехай стрілки один раз пройдуть через позначку 12, якщо встановлюєте час після полудня. Натисніть на заводну головку, щоб вона повернулась у Позицію 1.

3. Для годинника, що показує день та дату витягніть заводну головку в Позицію 2, обертайте за стрілкою годинника, щоб змінити день, і проти стрілки годинника, щоб змінити дату.


4. Поверніть заводну головку в повністю натиснуту Позицію 1, переконавшись в тому, що потім загвинтили заводну головку (на всіх годинниках для підводного плавання).
Для годинників, що не показують дату

1. Щоб встановити час у годиннику, що не показує дату, витягніть заводну головку в Позицію 2. Обертайте заводну головку за або проти стрілки годинника, щоб встановити потрібний час.

2. Поверніть заводну головку в повністю натиснуту Позицію 1, переконавшись в тому, що потім загвинтили заводну головку (на всіх годинниках для підводного плавання).
Функції хронографа (секундоміра)
Верхня кнопка


Додаткові циферблати (два або три)

Заводна головка

Нижня кнопка

Секундна стрілка хронографа

Позиція 1 Позиція 2 Позиція 3

Встановлення часу та дати

(тільки для серій Chronos та Pilot)
1. Витягніть заводну головку в Позицію 2 (одне клацання). Обертайте заводну головку проти стрілки годинника, поки не встановите дату на один день раніше, ніж вам потрібна.
2. Витягніть заводну головку в Позицію 3 (два клацання). Обертайте заводну головку таким чином, щоб стрілки годинника рухались за стрілкою годинника, поки не встановиться потрібна дата. Після цього встановіть стрілки годинника на потрібний час.

Нехай стрілки один раз пройдуть через позначку 12, якщо встановлюєте час після полудня.
3 . Поверніть заводну головку в повністю натиснуту Позицію 1, переконавшись в тому, що потім загвинтили заводну головку (на всіх годинниках для підводного плавання на 200 м).
Хронограф на 30 хвилин (Секундомір)

Функцією хронографа є секундомір, який вимірює хвилини, секунди та 1/10 секунди. Він також здатен вимірювати події, що розділені у часі (засікати час тривалої події та другорядних подій одночасно; наприклад, засікати окремий круг та гонку повністю). Пам’ятайте: таймер 1/10 секунд не буде рухатись, поки не натиснута кнопка стоп. Він потім зареєструє 1/10 секунди, що минули.

Хронограф на 12 годин (Секундомір)

Функцією хронографа є секундомір, який вимірює години, хвилини та секунди. Він також здатен вимірювати події, що розділені у часі (засікати час тривалої події та другорядних подій одночасно; наприклад, вимірювати окремий круг та гонку повністю).
Секундомір (на 30 хвилин або 12 годин)

1. Щоб увімкнути секундомір, натисніть верхню кнопку.

2. Щоб його зупинити, натисніть верхню кнопку ще раз.
3. Дивіться секунди, хвилини та години на відповідних циферблатах (для ідентифікації циферблатів див. розділ, що відповідає вашому годиннику).

4. Щоб встановити секундомір на нульову позначку, натисніть нижню кнопку.

Пам’ятайте: під час використання секундоміра годинник продовжуватиме працювати.
Використання функції розділення у часі

1. Натисніть верхню кнопку, щоб увімкнути секундомір.

2. Щоб виміряти круг або інший проміжок часу, натисніть нижню кнопку. Стрілки годинника зупиняться, але всередині він продовжуватиме засікати час загальної події.

3. Щоб відновити засікання часу загальної події, натисніть нижню кнопку ще раз.

4. Ви можете повторювати це якзавгодно часто. Внутрішній годинник продовжуватиме засікати час загальної події кожного разу, коли ви повторюєте цей процес.

5. Щоб зупинити засікання часу загальної події, натисніть на верхню кнопку.

6. Встановіть секундомір на нуль, натискаючи на нижню кнопку.

Хронограф на 12 годин з функцією Slide Rule (SR)


Внутрішня шкалаВерхня кнопка


10:00 Заводна головка

Циферблат секундної стрілки

Циферблат лічильника на 30 хвилин


3:00 Заводна головка

Циферблат

секундної стрілки

хронографа

Нижня кнопка


Зовнішня шкала

Циферблат лічильника на 12 годин

Використання внутрішнього кільця, що обертається
1. Час, що минув

а. Обертайте 10:00 заводну головку проти стрілки годинника, поки позначка нуль (трикутник з оранжевою крапкою) не буде на хвилинній стрілці.

б. Положення хвилинної стрілки по відношенню до нульової позначки на кільці покаже загальну кількість хвилин, що минули.
2. Другий часовий пояс

а. Обертайте 10:00 заводну головку, поки годинна стрілка не вкаже час другого часового поясу, що показаний на чорному кільці. (наприклад, місцевий час 1:00, а час другого часового поясу 7:00; обертайте чорне кільце, поки позначка «7» не порівняється з «1» на циферблаті).

б. Щоб дізнаватися час другого часового поясу, треба дивитись на цифри на чорному кільці.

3. Таймер зворотного відліку
Позиція 1 Позиція 2

а. Користуючись хвилин­ною стрілкою в якості від­правної точки, обертайте 10:00 заводну головку так, щоб поставити трикутник з оранжевою крапкою на ба­жану кінцеву точку.

б. На оранжевому кільці хвилинна стрілка покаже, скільки хвилин залишається.
Використання хронографа на 12 годин з функцією Slide Rule (SR)

Хронограф може виконувати різноманітні розрахунки від конвертації валют до множення та ділення з точністю 94%. За допомогою кругової частини можна розраховувати будь-які перетворення лінійних величин з постійним співвідношенням, таких як унції в грами, кілограми в фунти, милі в кілометри та ін.

Пам’ятайте: 10:00 заводна головка має загвинчуваний механізм, щоб запобігти випадковим налаштуванням. Оберніть заводну головку проти стрілки годинника, щоб відвести її від годинника. Завжди загвинчуйте заводну головку після зроблених налаштувань. Це важливо для захисту вашого годинника від потрапляння всередину води.

1. Обертайте 10:00 заводну головку проти стрілки годинника, поки вона не відійде від годинника. Заводна головка знаходитиметься у Позиції 2.
2. Обертайте заводну головку, поки велика стрілка на внутрішній шкалі не зрівняється з позначкою «60» на зовнішній шкалі. Переконайтеся, щоб усі значення на внутрішній і зовнішній шкалах співпадали.
3. Десяткова крапка. В залежності від контексту вашої задачі визначте, як читати число “10” на внутрішній шкалі: 1, 10, 100 або 1 000. Маркери між позначками показують градуювання (наприклад, кожне градуювання між 10 та 11становить 0,1, таким

чином, 2 градуювання після 10 означатимуть 10,2. Кожне градуювання між 15 та 16 становить 0,2, таким чином, 2 градуювання після 15 означатимуть 15,4).

Множення
1. Встановіть велику 10 зі стрілкою на внутрішній шкалі над тим числом, що хочете помножити, на зовнішній шкалі. (наприклад, щоб помножити 32х7=224, встановіть число (10/стрілка) напроти 32 на зовнішній шкалі.)

2. Результат знаходитиметься на зовнішній шкалі напроти числа, на яке ви помножуєте на внутрішній шкалі. (наприклад, для 32х7, результат на зовнішній шкалі напроти 7 на внутрішній шкалі).
Ділення
1. Встановіть число, на яке ви ділите, на внутрішній шкалі над тим числом, що хочете поділити, на зовнішній шкалі. (наприклад, щоб поділити 540/12=45, встановіть 12 на внутрішній шкалі над 54 на зовнішній шкалі.)

2. Результат знаходитиметься на зовнішній шкалі напроти числа (10/стрілка) на внутрішній шкалі.
Співвідношення та перетворення

Коли числа на зовнішній та внутрішній шкалах співпадають, співвідношення між двома шкалами 1:1. Коли ви обертаєте внутрішню шкалу таким чином, що число (10/стрілка) стає напроти 20 на зовнішній шкалі, співвідношення між двома шкалами 2:1. Ця функція використовується для перетворення будь-якої лінійної величини, наприклад, валюти або ваги/довжини від стандартної до метричної. Достатньо визначити, скільки одиниць однієї вимірювальної величини відповідає одній одиниці іншої, та сумістити цю величину з числом (10/стрілка). Наприклад, 1 унція дорівнює 28,35 грамів, обертайте внутрішню шкалу, поки число (10/стрілка) не стане під 28,35 на зовнішній шкалі. Тепер всі числа на зовнішній шкалі показуватимуть грами, а на внутрішній – унції. Наприклад, подивіться на число 85 на зовнішній шкалі. Внутрішня шкала показує 30. Виконавши налаштування десяткової крапки, ви дізнаєтесь, що 3 унції дорівнюють 85 грамам.

Конвертація валют
Припустимо, що курс швейцарського франка до американського долара є 1,30 SFR за 1 USD. Обертайте внутрішню шкалу так, щоб встановити число (10/стрілка) напроти 13 на зовнішній шкалі. Режим налаштування хвилин. Потім утримуйте або натискайте верхню кнопку, поки не з’явиться потрібний час.

Серії Pilot


12-годинний циферблатДругий часовий пояс

Верхня кнопка

Хвилинний циферблат

Секундний таймер


9:00 Заводна головка


3:00 Заводна головка


Внутрішнє кільце, що обертається

Нижня кнопка


Секундна

стрілка хронографа


В
Outer scale

Зовнішня шкала
икористання внутрішнього кільця, що обертається

1. Час, що минув
а. Обертайте 9:00 заводну головку проти стрілки годинника, поки позначка нуль (трикутник з оранжевою крапкою) не буде на хвилинній стрілці.

б. Положення хвилинної стрілки по відношенню до нульової позначки на кільці покаже загальну кількість хвилин, що минули.
2. Другий часовий пояс
а. Обертайте 9:00 заводну головку, поки годинна стрілка не вкаже час другого часового поясу, вказаний на чорному кільці. (наприклад, місцевий час 1:00, а час другого часового поясу 7:00; обертайте чорне кільце, поки позначка «7» не порівняється з «1» на циферблаті).

б. Щоб дізнатися час другого часового поясу, треба дивитись на цифри на чорному кільці.

3. Таймер зворотного відліку
а. Користуючись хвилинною стрілкою в якості відправної точки, повертайте 9:00 заводну головку так, щоб поставити трикутник з оранжевою крапкою на бажану кінцеву точку.

б. На зовнішньому кільці, що обертається, хвилинна стрілка покаже, скільки хвилин залишається.

Використання тахометру

Тахометр, що показує милі або кілометри за годину, розташований по зовнішньому краю циферблату годинника. Він використовується в поєднанні з функцією хронографа вимірювати швидкість на відстані однієї милі або одного кілометру.

1. Спочатку встановіть стрілки таймера на нуль.

2. Увімкніть хронограф, коли об’єкт вирушає з відправної точки.

3. Зупиніть хронограф, коли об’єкт пройде одну милю або один кілометр.

4. Секундна стрілка таймера хронометра (велика секундна стрілка) покаже позначку тахометра. Відповідне число, вказане на тахометрі, є середня швидкість (в милях за годину або кілометрах за годину), з якою об’єкт пройшов милю або кілометр.
Пам’ятайте: Щоб тахометр показував точне значення, об’єкт повинен пройти рівно одну милю або один кілометр.

Використання телеметру

Телеметр (що показує відстань в кілометрах, розташований по зовнішньому краю циферблату годинника) використовується для вимірювання відстаней за допомогою звука.

Приклад у випадку грози:следующая страница >>