shkolaw.in.ua 1

Звіт


голови Кіцманської районної ради

Ящука Василя Григоровича


на
ХІV- й сесії районної ради

V
І-го скликання

Шановні
депутати районної ради, запрошені та гості пленарного засідання! Поважне товариство!

Сьогодні ми зібралися в цій залі в переддень нашого професійного свята – Дня місцевого самоврядування. Адже не секрет, що за місцевим розвиненим самоврядуванням майбутнє. І неважливо, чи працює людина, як посадовець, в місцевому самоврядуванні, чи обіймає якусь іншу посаду, основне, що кожен з нас вкладає певну часточку праці в розвиток держави в цілому і району, села, селища, міста зокрема. Тому я всіх вітаю з нашим з вами професійним святом і маю надію на майбутню співпрацю.

Зі святом вас!
Шановні депутати, запрошені!

У відповідності до пункту 17 статті 55-ї Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я маю честь звітувати сьогодні перед вами про діяльність голови районної ради спільно з депутатським корпусом, виконавчим апаратом районної ради впродовж звітного періоду з грудня 2011року по грудень 2012 року. Цей період в житті нашого району був надзвичайно складним і напруженим.

З приємністю відзначаю, що вкотре депутатський корпус районної ради продемонстрував свої найкращі якості: згуртованість, мобільність та злагодженість у розгляді питань, украй важливих для забезпечення нормальної життєдіяльності територіальних громад нашого району.

На моє глибоке переконання, цьому традиційно сприяє, поряд з чіткою політичною структурованістю депутатського корпусу районної ради, його високий освітньо-фаховий рівень, соціальна самодостатність та незаангажованість, високий рівень самоорганізації керівників депутатських фракцій, комісій та груп, глибока зацікавленість у позитивних результатах роботи, відсутність надмірних політичних та особистих амбіцій.

Шановні депутати, запрошені!

Одним із пріоритетних напрямків в діяльності органів місцевого самоврядування, спільно з органами державної виконавчої влади, керівниками підприємств, установ та організацій різного підпорядкування, різних форм власності, громадськими організаціями та політичними партіями є вирішення питань соціально-економічного розвитку територій, спрямованих на поліпшення рівня життя краян.

В складний і суперечливий час приходиться нам працювати, виконувати депутатські обов’язки, піклуватися про добробут жителів району.

Світова фінансово-економічна криза, яка серйозно зачепила і економіку України, вплинула і на наш район. Та не зважаючи ні на які труднощі, ми повинні працювати для людей, піклуватися про розвиток району, кожної територіальної громади зокрема.

Чи не найголовнішою складовою нашої спільної роботи за звітний період вважаю організаційно-розпорядчу діяльність, в якій з найкращого боку виявили свої фахові якості та особисті чесноти як депутати районної ради, так і працівники виконавчого апарату районної ради.

Так, наприклад, за рік, що минув, ми з вами підготували і провели 6 засідань сесій районної ради (з 8-ї по 13-ту), на яких розглянули 139 питань порядку денного і прийняли по них відповідні рішення. Це прийняття бюджету району на 2012 рік, програма соціально-економічного розвитку району, програми розвитку малого та середнього підприємництва, залучення інвестицій в економіку району, профілактики йодної недостатності у населення та туберкульозу тощо. На контролі районної ради важливі питання розвитку тваринництва, боротьби зі злочинністю, розвитку культури, освіти, медицини, фізичної культури і спорту, соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, щорічний районний конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», питання ефективності використання об’єктів комунальної власності тощо.

За звітний період депутатами прийнято до вимог Порядку формування, фінансування та моніторингу районних, комплексних програм 2 районні програми. На даний час у нас діє 24 програми, та на жаль, в зв’язку з обмеженим фінансуванням, ми змогли в поточному році частково профінансувати лише 8 програм.


За звітний період депутатами було внесено 37 запитів та звернень до керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, що засвідчує про високу зацікавленість депутатів у покращенні соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації в регіоні та в державі загалом. Ми на всі запити та звернення отримали відповіді. Проте, змушений констатувати, що далеко не всі депутатські запити та звернення мали відповідне реагування, багато відповідей було надано формально. Це питання піднімалось на одні із сесій районної ради, розглядалось на постійні комісії районної ради з питань законності, охорони прав громадян, праці та соціального захисту населення. Також по ньому було прийнято відповідне рішення на сесії. Маю надію, що надалі керівники підприємств, установ та організацій будуть більш ретельно відноситись до реагування на депутатські запити.

Зважаючи на те, що нинішній звіт є до певної міри етапним, вважав би за потрібне для порівняння навести відповідні дані за увесь період від початку каденції районної ради шостого скликання. Так, від квітня 2010 року проведено 13 пленарних засідань сесій районної ради, розглянуто 280 питань порядку денного, з яких прийнято відповідні рішення. Внесено 69 депутатських запитів та звернень з актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району. Найбільш активними є депутати Гулей І.С., Гринюк І.О., Бабюк С.І., Палагнюк М.В., Марусяк С.О., Пилипів П.П.

Порівняння наведених мною цифр переконливо свідчить про те, що звітний період був не менш результативним в діяльності районної ради шостого скликання в порівняні з минулим. Це говорить, що з набутим досвідом діяльність депутатів набуває більш цілеспрямованого, системного характеру, а її кількісні та якісні показники невпинно зростають.

Протягом звітного періоду помітно пожвавилась також діяльність 6-ти постійних комісій районної ради, утворених з урахуванням основних напрямів роботи та повноважень районної ради. Так, на 34 засіданнях депутатських комісій було розглянуто 241 актуальних питань. Найбільш інтенсивно, в силу специфіки, як і позаминулого року, працювали постійні комісії з питань соціально-економічного розвитку району, планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (голова комісії Голіней В.Ю.), з питань освіти, культури, молоді та спорту (голова комісії Колісник В.Ф.), з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, охорони прав громадян, праці та соціального захисту населення (голова комісії Сандуляк С.М.), з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства (голова комісії Залявський В.Д.).


Проте, хотів би звернутися до депутатів районної ради із проханням більш активніше працювати в комісіях і покращити відвідування. Адже пройшло лише 2 з половиною роки депутатства, а відсоток відвідування депутатами районної ради постійних комісій складає лише 72 % відсотка. Що буде тоді на п’ятому році нашої з вами роботи? До речі відвідування сесій районної ради депутатами складає 85%, що, звичайно, не так турбує.
Шановні депутати, запрошені!

Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні ” колегія районної ради, до складу якої, зокрема, входять голови постійних комісій та уповноважені представники депутатських фракцій, за звітний період збиралася на 5 засідань, на яких розглядалися питання, що виносилися на розгляд сесій районної ради, тобто ті питання які ви, шановні депутати, розглядали на своїх комісіях, по яких приймали рішення. Колегія стала справжнім дорадчим органом, що приймає рішення рекомендаційного характеру з питань, віднесених до відання районної ради.

Вагомим важелем позитивного впливу на усі складові діяльності органів представницької влади району слугує координаційна рада з питань місцевого самоврядування, що діє при голові районної ради. Нагальні питання, які розглядаються на її засіданнях, зазвичай викликають жвавий інтерес з боку міського, селищних та сільських голів, пересічних жителів району. Це дає можливість узагальнювати та оперативно застосовувати передовий досвід самоврядування, вирішувати нагальні питання життєдіяльності краю.

За звітний період ми провели координаційні ради на базі Драчинецької, Глиницької сільських рад, в цьому місяці є напрацювання для проведення координаційної ради на базі Верхньостановецької та Нижньостановецької сільських рад. Мої колеги, керівники територіальних громад району, відзначають великий позитив у відвідуванні тієї чи іншої територіальної громади, ознайомлення з інфраструктурою сіл. На засіданнях Координаційної ради розглянуто ряд важливих питань, серед них питання виконання місцевих бюджетів територіальними громадами району, стан боротьби зі злочинністю та корупцією в Кіцманському районі, стан виконання дохідної частини місцевих бюджетів, забезпечення виплати заробітної плати і оплати вартості спожитих енергоносіїв та послуг, роботи ветеранських організацій району, розвитку волонтерського руху, участь рад у всеукраїнських конкурсах проектів розвитку програм розвитку місцевого самоврядування та інші важливі питання.


Також, в цьому році ми відновили виїзні координаційні ради з питань місцевого самоврядування маючи позитивний досвід роботи минулих скликань. Так, делегація районної ради в складі міського, селищних та сільських голів, працівників районної ради, за участю голови райдержадміністрації відвідала Сокирянський район. Позитивних вражень було багато, було, звичайно, і чому навчитись. Це ведення та розвиток лісового господарства, садівництва, сільського господарства, використання занедбаних приміщень під заклади фізкультурно-спортивного призначення, розвитку підприємництва, туризму.

В проведені виїзних засідань Координаційних рад є великий позитивний ефект, тому, що сільські голови мають хорошу можливість запозичити кращий досвід організації тієї чи іншої ділянки роботи, поспілкуватися з колегами, вивчити кращий досвід роботи, прийняти колегіальне рішення.

Вже вкотре з року в рік ми в районі оголошуємо конкурс на кращу забудову, благоустрій та підтримання належного громадського порядку населених пунктів району. Цей конкурс дає можливість радам виявити свій потенціал, привести в належний порядок вулиці, парки, сквери, і, звичайно, отримати за призове місце грошову винагороду.

За минулий рік перше місце знову виборола Лужанська селищна рада, Берегометська сільська рада посіла друге місце і третє виборола Шипинецька сільська рада. А за підтримку та проведення капітальних і поточних ремонтів об’єктів соціальної сфери відзначено Дубівецьку, Лашківську, Брусницьку та Борівецьку сільські ради грошовою премією в розмірі по 2 000 грн. кожній. Хочу з приємністю сьогодні сказати, що Лужанська селищна, Кіцманська міська та Берегометська сільська ради брали участь в обласному конкурсі, в якому Лужани зайняли перше місце, а Кіцмань та Берегомет зайняли другі місця.
Шановні депутати, запрошені!

Особливо важливою складовою спільної роботи вважаю оперативне та дієве реагування на звернення жителів нашого району до районної ради та до голови районної ради, як посадової особи місцевого самоврядування. За звітний період надійшло 66 таких звернень, 37 з них - письмові (в тому числі 4 колективні звернення). Переважно до районної ради звертаються інваліди та учасники війни, пенсіонери, багатодітні сім’ї. Найбільше звернень стосуються питань комунального та шляхового господарства, земельних відносин, проблем дотримання законності та правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування, соціального захисту, тощо.


Тому створення та виділення коштів на депутатський фонд для допомоги малозабезпеченим верствам населення, вирішення їх матеріальних, побутових проблем, допомогу на лікування є підтвердженням турботи депутатського корпусу про дану категорію населення.

За цей рік по допомогу в районну раду звернулося 41 громадянин. Вами, шановні депутати, надано допомогу в сумі 52200 грн., а це я вважаю, є суттєво. Відрадно і те, що депутати районної ради, не зважаючи на свої політичні вподобання, могли згуртовуватися для спільного вирішення проблемних питань, надання допомоги на лікування особливо тяжким хворим. Так як на депутатському фонді з початку року було 58 тис. грн., а до кінця року ще є час, то депутати, які не встигли скористатися коштами фонду, мають на це можливість.
Шановні депутати, запрошені!

Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності ради та її депутатів здійснює виконавчий апарат ради. За рік, що минув, проведена відповідна робота щодо вдосконалення роботи апарату, покращення забезпечення Вас, шановні депутати, необхідними матеріалами на засідання комісій, сесій, колегій, робота з вхідною і вихідною документацією тощо.

Вкотре хочу відмітити належну взаємодію апарату районної ради з апаратом райдержадміністрації, що стосується планування, проведення нарад, семінарів тощо.

Та і в силу вимог чинного законодавства України та особливостей нашої щоденної роботи діяльність районної ради тісно пов'язана з діяльністю райдержадміністрації. Ми всі розуміємо, що лише в тісній співпраці ми можемо досягти покращення соціально-економічного розвитку району. Сьогодні усі без винятку питання забезпечення життєдіяльності народногосподарського комплексу, населення Кіцманського району розглядаються, аналізуються та розв'язуються спільно і зважено, на засадах суто ділового підходу, взаєморозуміння та взаємної поваги. А це, на мій погляд, є вирішальним фактором оцінки діяльності, як окремих гілок влади, так і їх співпраці.


Переконаний, що спільними зусиллями ми досягнемо намічених цілей і впораємося з тими завданнями, які ми обіцяли вирішити нашим виборцям. З-поміж них найбільш пріоритетним вважаю забезпечення стабільного функціонування народногосподарського комплексу району, насамперед - його бюджетної складової. У цьому нині знаходжу повне взаєморозуміння з боку усіх без винятку депутатів, фракцій та груп, постійних комісій районної ради.

Результати такої співпраці є очевидними для всіх. В грудні місяці минулого року ми з вами прийняли районний бюджет, а далі необхідно було працювати на його наповнення. І як результат за 10 місяців нинішнього року ми маємо виконання бюджету на 100,7 відсотків, при плані 12513400 грн. фактично надійшло 12600636 грн.

При цьому хочу зауважити, що у царині формування та виконання бюджетів на місцях існує ціла низка гострих проблем, притаманних практично всім територіальним громадам району та й безперечно багатьом районам області. Одна з найголовніших – незабезпеченість на законодавчому рівні повноважень органів місцевого самоврядування відповідними дохідними джерелами.

Тому необхідно, на мою думку, поступово вирівнювати економічний потенціал шляхом дієвого сприяння розвиткові малого та середнього бізнесу (в першу чергу - на селі), через активний пошук та залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, всебічний розвиток наших рекреаційних та традиційних можливостей, які відомі сьогодні в багатьох державах – і в галузі промисловості, і в галузі будівельних матеріалів, і в галузі сільськогосподарського виробництва, через збільшення активності самих громад. Звісно, маємо задоволення від того, що розвиток відбувається за нашої активної участі та ініціативи, але розумію також і те, і мушу сказати, що цього на сьогоднішній день недостатньо.

Сподіваюсь, що такі прагнення районної влади знайдуть розуміння і підтримку серед керівників сільських і селищних громад та депутатів місцевих рад.

Шановні депутати, запрошені!

Будь-яка діяльність представницьких органів влади повинна втілюватися досягненнями в промисловості, сільському господарстві, соціальній сфері.

Якщо оцінювати рейтинг району серед районів області, то за січень-вересень 2012 року Кіцманський район посів друге загальне рейтингове місце. Зокрема: у сфері економічного розвитку – 2 місце , у сфері інвестиційної, наукової та інноваційної діяльності – 2 , у сфері державних фінансів – 7 місце, у сфері населення та ринку праці – 8 місце, у сфері житлово-комунального господарства – 3 місце, у сфері захисту прав дитини – 2 місце, у сфері рівня злочинності – 2 місце.

В розвитку району відбулося зростання соціально-економічних показників, зокрема, обсягів виробництва валової продукції сільського господарства, промислової продукції, експорту товарів, інвестицій, введення в експлуатацію житла, доходів місцевих бюджетів, реалізованих послуг, середньомісячної заробітної плати, забезпечено стабільну і своєчасну виплату пенсій, не допущено заборгованість із виплати заробітної плати.

Найголовнішим джерелом наповнення бюджету територіальних громад, безумовно, є виробництво.

За січень-вересень 2012 промисловими підприємствами вироблено промислової продукції в діючих цінах на суму 235,0 млн.грн., що складає 140% до відповідного періоду 2011 року. Найбільше вироблено продукції на ТзОВ “УПГ-Інвест” - на суму 96,0 млн.грн., Неполоковецькому комбінаті хлібопродуктів – 42,0 млн.грн., Лужанському МПД ДП «Укрспирт» - 36,6 млн.грн., темп росту даних підприємств до минулого року складає відповідно 160%, 344% та 151 %.

Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами району є: Неполоковецький КХП – 2,2 млн.грн. (4,7% від загальних надходжень по району), ТОВ “Букофрут” – 1,6 млн.грн. (3,5 %), Чернівецький ГПК – 1,0 млн.грн. (2,2%), Лужанське МПД ДП «Укрспирт» - 593,2 тис.грн. (1,3%).

Внесок промислових підприємств до місцевого бюджету складає 2,6 млн.грн., або 7,7% від загальних надходжень по району (34,4 млн.грн.).


За звітний період реалізовано промислової продукції на суму 254,8 млн.грн., що на 87,2 млн грн., або на 152,0% більше до відповідного періоду 2011 року.

За січень-вересень 2012 року будівельними підприємствами та організаціями усіх форм власності, за січень-вересень поточного року виконано будівельних робіт на суму 6252,0 тис.грн., що на 2134,0 тис.грн. менше до відповідного періоду 2011 року. Індекс продукції будівництва по району склав 65,5%, по області – 134,7%.

В поточному році спрямовано роботу на покращення надання послуг зв’язку та збільшення абонентів мережі Інтернет. Встановлено обладнання для швидкісного доступу до мережі інтернет в с. Глиниця, розширено такі площадки в селах Зеленів, Брусниця, Ставчани, Драчинці. Загальна кількість абонентів телефонного зв’язку становить 13321, мережі інтекрнет – 3183 з яких 2328 швидкісного доступу.

На даний час всі 46 населених пунктів району користуються блакитним паливом. В поточному році підведено газ ще до 115 житлових будинків і на сьогоднішній день їх загальна кількість становить 21561 абонент.

Ще одна важлива економічна складова – це інвестиційна діяльність.

В розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування за 9 місяців 2012 року вкладено близько 93,2 млн.грн., що вдвічі більше аналогічного періоду 2011 року (46,0 млн.грн.).

Основну частину (68,6%) капітальних інвестицій освоєно за рахунок коштів населення в індивідуальне житлове будівництво, що становить 63,9 млн.грн., або більше у 8,6 раз до відповідного періоду 2011 року (7,4 млн.грн.).

З метою залучення інвестицій в економіку району, спільно з Буковинською агенцією ініціатив та розвитку підготовлено 2 проекти транскордонного співробітництва в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова» ENPI/CBC 2007-2013 на другий конкурсного відбір. Це проект «Використання європейського досвіду по боротьбі з ерозією грунтів в Кіцманському районі Чернівецької області» (розмір гранту 2,1 млн.євро) та проект «Збільшення середньої тривалості життя людей похилого віку, шляхи підвищення їхнього рівня життя» на суму 600,0 тис.євро, які успішно пройшли І фазу оцінювання.


У вересні поточного року наш район став переможцем конкурсу по створенню сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів в рамках другої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»(МРГ) за напрямом «Економічний розвиток сільських територій. Відповідно до умов, на території району буде створено 2 кооперативи, на кожен з яких планується виділити 25 тис.дол. США грантових коштів.

На даному етапі анкети органів місцевого самоврядування на участь у конкурсному відборі знаходяться на розгляді конкурсної комісії Ресурсного центру громад в м. Києві. Результати будуть відомі в кінці нинішнього року.

Не стояла осторонь і районна рада. На 11 сесії було прийнято рішення затвердити та направити Проект "Створення конвеєру медоносів, як основи стимулювання розвитку бджільництва та покращення рекреаційної ситуації в районі" на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Метою реалізації проекту є підтримка розвитку індивідуального бджільництва, яка дасть змогу збільшити виробництво цінних продуктів бджільництва, необхідних людям для зміцнення здоров’я, імунної системи людського організму, лікування засобами народної медицини, профілактики різних захворювань.

Продовжуючи питання інвестицій, станом на 01.10.2012 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій 13-ти підприємств району склав більше 16 млн.дол. США, що на 0,9% більше обсягів інвестицій на початок року.

За обсягом прямих іноземних інвестицій в розрахунку на одиницю населення район займає лідируючу позицію в області із показником 235,1 дол.США (69,6 дол.США – середньообласний показник). Прямі іноземні інвестиції з початку інвестування здійснювали нерезиденти з 9 країн світу. Найвагоміші внески іноземного акціонерного капіталу в економіку району зробили нерезиденти з Кіпру.

В плані зовнішньоекономічної діяльності зовнішньоторговельний оборот товарами у січні-вересні 2012 року склав 5,6 млн.дол.США, у т.ч. експорт – 3,0 млн.дол.США, імпорт – 2,6 млн.дол.США. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг експорту збільшився майже в чотири рази, обсяг імпорту зменшився на 12,6%. За цей період склалось позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу району в розмірі 0,4 млн.дол.США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 1,16.


Експортували продукцію 5 підприємств і одне надавало транспортні послуги. Отримували продукцію по імпорту 6 підприємств.

За 2012 рік очікується оборот зовнішньої торгівлі району товарами в розмірі 7,1 млн.дол.США, в т.ч. експорт – 3,6 млн.дол. США, імпорт – 3,5 млн.дол. США.

Продовжується робота, спрямована на забезпечення належного рівня транспортного обслуговування населення та безпеки перевезень.

В районі сформована автобусна маршрутна мережа, яка задовольняє потреби населення в пасажирських автоперевезеннях. Маршрутна сітка складається із 2-х приміських внутрішньо-районних, 19 приміських внутрішньо-обласних маршрутів, на яких працюють три перевізники, з них 2 юридичні та 1 суб’єкт підприємницької діяльності. Регулярність перевезень на маршрутах складає 92,1%.

За січень–вересень п.р. підприємствами автомобільного транспорту перевезено (з урахуванням перевезень підприємцями фізичними особами) 40,9 тис.т вантажів, виконано вантажооборот в обсязі 30,6 млн.ткм. У порівнянні з січнем–вереснем 2011 р. обсяг перевезених вантажів зменшився на 25,6%, вантажооборот збільшився на 1,9%.

Пасажирським автотранспортом за січень – вересень п.р. перевезено 1538,9 тис. пасажирів, (з урахуванням перевезень підприємцями-фізичними особами), що на 14,4% більше, ніж за січень – вересень 2011р., виконано пасажирську роботу в обсязі 50,6 млн. пас. км, що на 15,0% більше, ніж за січень – вересень 2011р.

До речі, в 2012 році на ремонт доріг в районі освоєно біля 3,9 млн. грн. субвенцій державного бюджету спрямованих на ремонт доріг комунальної власності в населених пунктах району, за які відремонтовано 131 вулицю загальною протяжністю 42 км.

Органами місцевого самоврядування використано на ремонт, придбання матеріалів та утримання доріг комунальної власності та загального користування місцевого значення 1,5 млн. грн. власних коштів.

Дорожніми організаціями надано послуг із експлуатаційного утримання доріг загального користування на суму 2,9 млн. грн.


В плані енергетики, за січень – вересень 2012 року усіма споживачами району спожито електроенергії 60,17 млн. кВт/год. на суму 33,70 млн. грн., розрахунок становить 35,15 млн. грн., або 104,3%.

Рівень оплати установами, що фінансуються з бюджетів, складають: з державного – 120,45%; з обласного та місцевого – 98,45 %. Рівень оплати за електроенергію населенням склав 102,1%.

Підсумовуючи економічний блок звіту, хотів би відмітити депутатів районної ради, які внесли свій вагомий вклад в даний напрямок – це Карвацький В.І., Скорейко О.О., Столярчук Ю.О, Андрухович Р.Р., Олійник О.М., Фліківчук Л.Д.

Непоганим видався 2012 рік для аграріїв району.

Підсумовуючи результати роботи агропромислового комплексу району за 9 місяців 2012 року потрібно відзначити, що в галузі відбулися позитивні зрушення щодо нарощування обсягів виробництва валової продукції сільського господарства та окремих її видів, вдосконалення соціально-економічних відносин, модернізації технологічних процесів.

Станом на 1 жовтня поточного року зернові та зернобобові культури (без кукурудзи) зібрані та обмолочені на площі 6208 га (100% від посіяного). Загалом по району намолот зерна у початково оприбуткованій вазі склав 228565 ц, що на 13,2% менше, ніж на 01.10.2012 року. Станом на 1 жовтня п.р. в середньому з одного гектара зібрано по 36,8 ц проти 43,3 ц торік.

Валове виробництво молока за 9 місяців 2012 року становить 7893 тонн (- 307 т до м.р.). Надій на корову становить 3930 кг (-226 кг до м. р.). В даний час щоденний надій молока по валу складає 26,5 т, надій на корову – 14,9 кг. В обласному показнику господарства Кіцманського району по виробництву молока займають 54,2 %, надій на корову в обласному показнику складає 114,3%.

На 01.10.12 року в сільськогосподарських підприємствах району налічується 6328 гол ВРХ, що на 261 голову менше до минулого року, в тому числі чисельність корів 1796 гол.(- 267 гол. до минулого року), 7362 гол., свиней (-1251 гол. до м.р.), 153106 гол. птиці (+40147 гол. до м.р.). Питома вага чисельності поголів’я ВРХ в обласному показнику по району складає 44,4 %, у т.ч. корів – 40,0 % .


Для заготівлі сільгосппродукції від населення в селах району діють 11 молокоприймальних пунктів, з яких продукція надходить на відправний пункт с. Суховерхів. Заготівля м’яса здійснюється через заготівельників ПП «Колос», ТОВ «Надія – Є» та інших переробників м’яса. Високоякісним насінням, мінеральними добривами, засобами захисту рослин населення забезпечують спеціалізовані магазини ТОВ «Макрохім», 4 агромагазини на території населених пунктів району та громадська організація «Сільськогосподарська дорадча служба».

Кращими господарствами району є: ТОВ «Валявське», ТОВ «Колосок-1», ТОВ АТЗТ «Мирне», СВК «Зоря», Агрофірма «Оршівська».

А депутати, які брали безпосередню участь в розвитку сільськогосподарського комплексу – це Чередарик М.В., Руснак І.В., Скорейко В.П., Сандуляк В.Д. і інші.
Шановні депутати, запрошені!

Не менш важливим для всіх нас є турбота про соціальний розвиток села, його благоустрій. Тут проблем є ще дуже багато. Перед керівниками місцевих рад та депутатським корпусом стоїть завдання покращення благоустрою вулиць, доріг, авто зупинок, окультурення сміттєзвалищ та скотомогильників, приведення в належний стан пам’ятників, обелісків, братських могил, цвинтарів і багато інших питань.

Проведення щорічних місячників по благоустрою не вирішує проблему забезпечення самого благоустрою. Приємно, що до акції по благоустрою включаються всі сільські ради, трудові колективи, організації і установи району. Але, як говорить народна мудрість, чисто не там де прибирають, а там де не смітять, де щоденно громада села турбується про чистоту території. Я думаю необхідно підвищувати свідомість громадян, вчити дорослих і дітей відмовлятися від викидання сміття в лісосмуги, на узбіччя доріг, адже це все пагубно впливає на здоров’я.

Тож я хотів би вкотре звернути увагу депутатів та сільських голів на необхідності створення комунгоспів при сільських радах. Про це вже неодноразово говорилося на засіданнях координаційних рад, нарадах, надавались конкретні рекомендації щодо їх створення. Але діють вони лише в декількох радах району.


Окремо вбачаю відмітити і питання управління об’єктами комунальної власності територіальних громад, якою вони повинні ефективно користуватись і отримувати від неї фінансову користь на благо територіальної громади.

Якщо говорити про об’єкти спільної власності територіальних громад району, то на даний час в спільній власності територіальних громад району нараховується 21 об’єкт та майно 6-ти установ. Як бачите є з чим працювати. Я маю на увазі їх утримання, оренду, виготовлення інвентарних справ, облік і ін. В середньому ми здаємо в оренду нежилі приміщення площею близько 5000 квадратних метрів, а загальна сума місячної орендної плати складає більше 13 тис. грн..

На 2012-2013 рр. запланований капітальний ремонт будівлі Будинку дитячої творчості. На сьогоднішній день встановлені металопластикові вікна на суму 125,3 тис.грн та зроблений капітальний ремонт даху на суму 73,7 тис.грн. В наступному році планується зробити капітальний ремонт фасаду цієї будівлі вартістю 300,0 тис.грн.

В адміністративному будинку районної ради замінені вікна і двері на І поверсі на суму 55,8 тис.грн. З часом планується замінити вікна на всіх поверхах.

Будівля колишнього кінотеатру була передана в 2008 році в оперативне управління Будинку дитячої творчості для розміщення там гуртків та студій для талановитих дітей району. Але ні адміністрацією Будинку дитячої творчості, ні відділом освіти ця будівля не використовується.

Щоб врятувати цю будівлю, нами неодноразово вносилося питання на сесію та постійні комісії щодо реконструкції даної будівлі або здачі її в оренду. Проте, з ініціативи окремих депутат атів питання постійно відхилялось. Чому, не зрозуміло і сьогодні. Через це фінансування на капітальний ремонт цієї будівлі не виділялось, а будівля потребує терміново капітального ремонту.

Також потребує великих капіталовкладень і будівля колишньої котельні ЦРЛ, яка реконструюється під спортивний зал.

Шановні депутати, запрошені!


Не можна оминути в своєму звіті і питання медичного забезпечення. Що можуть зробити територіальні громади для покращення здоров'я та медичного обслуговування своїх громадян? Чимало. Це, в першу чергу, підтримка відповідно до санітарно-гігієнічних вимог чистоти та благоустрою населених пунктів, а також сприяння флюорографічному обстеженню жителів, облаштування спортивних майданчиків, підтримка спортивних команд.

Безперечно, важливим є створення нормальних умов для роботи ФАПів, сільських лікарських амбулаторій, забезпечення всім необхідним лікарських установ району. Адже високою залишається захворюваність на туберкульоз, цукровий діабет, хвороби серця, онкозахворювання.

Упродовж цього року медичну допомогу населенню в районі забезпечували: центральна районна лікарня з відділенням загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ), 2 міські поліклініки з відділенням (ЗПСМ), 12 амбулаторій ЗПСМ, 29 фельдшерсько-акушерських пунктів, 6 пунктів швидкої медичної допомоги.

Стаціонарну допомогу забезпечує Кіцманська ЦРЛ із загальним ліжковим фондом 295 ліжко-місць. Забезпеченість складає 42 ліжко-місця на 10,0 тис. населення. Амбулаторно-поліклінічну допомогу надають 15 ЛПЗ з проектною потужністю 1085 відвідувань в зміну. К а д р и : за номенклатурою посад: лікарі – 169 (забезпеченість 24,1 на 10000 населення), середні медичні працівники – 456 (забезпеченість 65,2 на 10000 нас.), молодші медичні працівники – 185, інший персонал – 152.

Основні показники діяльності охорони здоров’я за звітний : прийнято в поліклініках та амбулаторіях 390778, відвідування вдома 36256, проліковані в стаціонарі 7152, в денному стаціонарі та в стаціонарі вдома 5665 осіб. Обстежено флюрографічно20718 осіб. Викликів швидкої допомоги всього 13604.Відвідування ФАПів 146518.

Бюджетні витрати на фінансування охорони здоров’я за 9 місяців 2012 року складають 27644,4 тис.грн.(75,3% від річного фінансування), в т.ч. на медикаменти 1760,3 тис.грн.(61,7%), на харчування 333,3 тис.грн.(58,6%), на поточний ремонт – 152,6 тис.грн.(100,0%).


Плідно працювали в медичній галузі депутати Залявський В.Д., Шевчук М.В., Пасічник Н.Д., Собко В.П, Бабюк С.І., Бойчук Л.С., Курилюк Т.В., Осадчук П.П.

Шановні депутати, запрошені!

Сьогодні хотілося б окреслити важливість підняття рівня освіти в районі, а особливо обов’язковість дошкільної освіти, піднесення її ролі у виховному процесі. Предметом постійної турботи територіальних громад є дошкільне виховання і навчання.

На території району проживає 5011 дітей віком від 1 до 6-ти років, з них 2 166 дітей відвідують дошкільні установи. Відсоток охоплення дітей ДНЗ склав, на жаль, лише 43%.

На території району функціонують перевантажені дошкільні установи. Така проблема спостерігається у таких населених пунктах: Кіцмань, Лужани, Мамаївці, Драчинці, Нижні Станівці. Тобто існує гостра потреба для збільшення площ діючих установ, необхідно здійснювати добудову приміщень тощо. Всі садочки району працюють цілий рік.

За 2011-2012 навчальний рік закінчили навчання 740 учнів 9-х класів денних ЗНЗ, які отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту, в тому числі свідоцтв з відзнакою – 95. За екстернатною формою навчання базову середню освіту здобули 4 учні 9-х класів. Випущено 409 учнів 11-х класів.

Проведена оздоровча компанія учнів. Пришкільні табори з денним перебуванням працювали на базі 33 навчальних закладів району, в них оздоровлено 4355 дитини , що становить 60,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Пришкільні табори працювали в І зміну – з 28.05 по 10.06. Протягом червня-серпня 2012 року оздоровилось 150 учнів в оздоровчому таборі «Вогник Буковини».

В загальноосвітніх навчальних закладах району 630 учнів, що потребують підвозу, всі вони підвозяться 9 шкільними автобусами, що становить 100%. В лютому цього року придбано шкільний автобус, вартістю 336 тис.грн. Частину вартості автобуса надала Мамаївська сільська рада, а саме 180 тис. грн. Придбаний шкільний автобус передано Мамаївському ЗНЗ №1, для організації підвозу учнів із с. Новий Киселів, загалом 56 учнів.


В липні ц.р. за кошти державного бюджету придбано та отримано ще 4 шкільні автобуси.

Станом на 01.09.2012р. до загальноосвітніх навчальних закладів прийшло 7 090 учнів, з яких сформовано 417 класів. В цьому навчальному році вперше за шкільну парту сіло 727 першокласників. З вересня 2012 року до роботи приступило 20 молодих педагогів, відділом освіти ведеться робота по омолодженню складу педагогічних працівників.

Всі освітні заклади району підготувались до навчального року. Проведено ремонт всіх класних кімнат і кабінетів, ремонт місць загального користування, облаштування територій шкіл.

Проведено заміну котлів в Давидівському та Лашківському ЗНЗ, а також закуплено котли для Кіцманського, Н.Становецького ЗНЗ та Дібрівської школи – сад. Замінено циркуляційні насоси в Шишківському ЗНЗ, проведено монтаж водяної системи опалення класних приміщень та кабінетів в Нижньостановецькому ЗНЗ та Дібрівській школі-сад., проведено ремонт водяної системи опалення спортивного залу Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ст.

У В.Становецькому, Брусенківському, Малятинецькому і Южинецькому ЗНЗ проведено ремонт водяної системи опалення і гідрохімічне очищення, у Валявському ЗНЗ І-ІІ ст. - ремонт покрівлі котельні.

Завершено будівництво Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. на 650 учнів. З 1 вересня цього року 428 учнів розпочали навчання у новозбудованому за європейським стандартом закладі.

Першочерговим для нас на даному етапі є будівництво Глиницького ЗНЗ І-ІІ ст. на 235 учнівських місць. Кошторисна вартість будівництва 22,1 млн.грн. Надіємося, що нарешті справа зрушиться з місця і невдовзі ми будемо мати ще один освітній заклад європейського зразка.

Особливо маю честь відмітити освітян – депутатів, які не покладаючи рук працювали на благо району, це Колісник В.Ф., Сидоренко Н.І., Лакуста С.К., Палагнюк М.В., Грицюк В.Т., Чижевський В.С., Фарус Л.О. і інші.
Шановні депутати, запрошені!

Життя є повноцінним, якщо крім роботи, людина має час для відпочинку. А забезпечують його, звичайно, працівники культури району, депутати районної ради. Це Мошук В.І., Білокрила В.В, Богданюк І.В., Чорней Ю.В.


Станом на 01.10.2012 року мережа культурно – мистецьких закладів складає: районний будинок народної творчості та дозвілля, 41 клубна установа, центральна районна бібліотека, дитяча районна бібліотека, 34 сільські бібліотеки та 5 пунктів видачі книг, 5 шкіл естетичного виховання. Роботу закладів культури забезпечують 211 спеціалістів.

При клубних установах району діє 405 гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь 4542 чоловіки, 32 любительських об’єднання в яких беруть участь 429 чоловік, 18 колективів носить почесне звання «народний аматорський» та 2 колективи носять звання «зразковий».

Протягом 9 місяців 2012 року проведено ряд культурно – масових заходів, де відзначались пам’ятні та знаменні дати, ювілеї видатних людей, огляди – конкурси, книжкові виставки, а саме: дитяче свято «Різдвяні забави», районний огляд-конкурс «Маланок», районний огляд-конкурс «Щедрівок», районний конкурс «Пісня буде поміж нас» до дня народження В.Івасюка, до дня народження Т.Г. Шевченка відбувся районний конкурс читців - декламаторів, районний огляд-конкурс оркестрів народних інструментів «Музичний водограй». Проведено ряд святкових концертів з нагоди відзначення різних дат, зокрема відбулися урочисті збори та святковий концерт до Дня Соборності України, до дня народження В.Івасюка, до Міжнародного жіночого Дня 8 березня, до Дня Перемоги, до Дня Матері, до Дня Конституції України, Дня Незалежності. З нагоди відзначення знаменних і пам’ятних дат, ювілеїв видатних людей бібліотеками району проведено літературно – мистецькі вечори, книжкові виставки, літературно поетичні години, зустрічі з ветеранами, години державності, літературно-музичні ранки, огляди-конкурси, оn-line презентації.

А 10-тьом найталановитішим дітям району щороку районна рада виплачує щомісячну стипендію. Принагідно хочу нагадати, що таку стипендію отримують і найкращі діти в галузі освіти, а також кращі талановиті спортсмени, які відстоюють престиж району, області на державних та міжнародних змаганнях.


Цьому передує підтримка районної влади здорового способу життя, активної життєвої позиції, розвитку фізкультури і спорту в селах району. Для прикладу, ми підтримували і підтримуємо фінансово з районного бюджету районну організацію "Колос". І як результат наші спортсмени незмінно в числі лідерів на обласних і державних змаганнях.

За січень-вересень 2012 року в районі традиційно проведено наступні спартакіади:

- колективів фізкультури сільської молоді по 2-х групах з 10-12 видів спорту;

- колективів фізкультури промислових підприємств, організацій та установ з 9 видів спорту;

- учнівської молоді серед ЗНЗ І-ІІ та І-ІІІ ст.;

- працівників державних установ;

- проведено районні змагання на приз “Шкіряний м’яч”, по 3-х вікових групах;

- завершено першість району з футболу серед дорослих і юнацьких команд по 2-х групах;

- міжобласний волейбольний турнір на честь Героя України В.Івасюка, в якому прийняли участь команди сусідніх областей (Івано - Франківська, Тернопільська, Хмельницька);.

- районну спартакіаду “Діти - олімпійська надія України” серед вихованців дошкільних навчальних закладів, в якій прийняли участь всі дошкільні установи.

Проте головне не кількість медалей та нагород, а те, щоб якомога менше молодих людей, дітей привчалися до пияцтва, куріння, наркотиків. Щоб таких організацій, як «Колос», спортивних секцій в школах, гуртків, і не лише спортивних, а і в галузі культури, освіти було якомога більше. Щоб менше молодого покоління засиджувалися в барах, а піклувалися про своє здоров’я, всесторонній розвиток.
Шановні депутати, запрошені!

На закінчення свого звіту хотів би подякувати керівникам політичних партій, депутатам районної ради, членам комісій, всім хто брав активну участь в організації та проведенню виборів Народних Депутатів України, які пройшли в жовтні нинішнього року, за толерантне, виважене відношення один до одного, розуміння та підтримку. Також хотів би подякувати районній державній адміністрації, місцевим ради району за належне сприяння забезпеченню виборчого процесу, спільне вирішення нагальних питань матеріально-технічного забезпечення, що в подальшому сприятиме об’єднанню району навколо вирішення проблемних питань соціально-економічного та культурного розвитку.


Підсумовуючи все вище сказане, хочу зазначити, що діяльність Кіцманської районної ради шостого скликання за звітний період була спрямована на вирішення питань економічного і соціального розвитку району, стабілізації суспільно-політичної ситуації, а рішення, прийняті районною радою, мають один вимір – відповідати інтересам громади. Відтак, я переконаний у тому, що разом ми спроможні змінити на краще чи не усі сфери буття наших виборців.

Сьогоднішня сесія відбувається в переддень нашого з вами свята. Попри зрозумілі розбіжності у поглядах та переконаннях, усі ми об’єднані спільним завданням, зробити життя наших виборців кращим, заможнішим, цивілізованішим.

Шановні колеги!

Як депутат і як посадова особа місцевого самоврядування, я глибоко свідомий того, що невикористаних резервів і невирішених питань в нашій роботі є чимало, та все ж відрадно, що політичні перипетії та ідеологічні розбіжності не заважають нам сьогодні працювати на благо наших виборців, задля піднесення добробуту усієї громади.

Головними пріоритетами на наступний звітний період бачу :

- нарощування дохідної частини бюджетів через виконання планів соціально-економічного розвитку та розширення податкової бази;

- підтримка інноваційно-інвестиційної політики в державі, забезпечення належного інвестиційного середовища, всіляке стимулювання збільшення обсягів внутрішніх та зовнішніх інвестицій в основний капітал, інфраструктуру та соціальну сферу, впровадження енергозберігаючих технологій;

- відпрацювання соціальних програм місцевими радами спільно з підприємствами та приватним бізнесом;

- пожвавлення активності громад на місцях;


  • удосконалення управління комунальним майном, як районної ради так і місцевих рад;

  • безумовне виконання передвиборчих програм, пропозицій та зауважень виборців;
  • сприяння розвитку промислових підприємств та агроформувань.


На завершення свого виступу хочу висловити глибоку подяку усім вам, шановні присутні за розуміння, співпрацю, підтримку.

У своєму звіті я не міг детально охарактеризувати всі ділянки роботи як депутатського корпусу, сільських голів, так і роботу та досягнення підприємств, установ, організацій району, де працюєте ви, шановні депутати, наші виборці.

Думаю, що ви зможете доповнити мене та звернути увагу на ті недоліки, які необхідно нам з вами виправити.

Дякую за увагу!

З наступаючим Вас святом!


Голова районної ради В.Ящук