shkolaw.in.ua 1

Загальна інструкція з використання


кварцевих та механічних

годинників ORIENT®.
Індикація і функції


  1. Секундна стрілка

  2. Хвилинна стрілка

  3. Годинна стрілка

  4. Дата*

  5. День тижня*

* У залежності від моделі
Поздоровляємо!

Поздоровляємо Вас, з купівлею годинника фірми ORIENT ®, однієї із самих видатних у світі. При створенні цього годинника були використані матеріали і деталі найвищої якості, протиударні і стійкі до коливань температури. Корпус годинника водонепроникний і захищає механізм від шкідливого впливу пилу.
Щоб Ваші годинник довгі роки радували Вас бездоганної і точнийроботою, ми пропонуємо Вам уважно прислухатися до рад, приведеним нижче.

Усі наші рекомендації дійсні для всіх моделей механічних (з ручним чи автоматичної п
ідзаводом),

кварцових і автоматичних кварцових годинників фірми ORIENT ®.

Як завести годинник

Моделі з голівкою, що загвинчується

Для того, щоб забезпечити повну водонепроникність корпуса годинника, деякі моделі постачені ключем, що загвинчується. Перед тим, як установити час, дату* чи день тижня*,

необхідно відгвинтити ключ в положення IB
, щоб витягнути його в положення II чи III.

Важливо: Після будь-яких маніпуляцій обов'язково загвинтіть ключ , щоб забезпечити герметичність корпусу годинника.
Механічні годинники з ручним чи автоматичноим дадатковим заводом.

Годинник з ручним додатковим заводом, необхідно додатково заводити щодня. Обертайте ключ по годинній стрілці в положенні I (чи IB для моделей з ключем , що загвинчується,) чи кілька разів покачайте годинником як маятником (для годинників з автоматичним додатковим заводом).

Кварцовий годинник.

Кварцовий годинник одержує живлення від батарейки і не вимагає додаткового заводу.
Встановлення годинника.

Увага: Якщо Ваші годинник із ключем, що загвинчується, зверніть увагу на вказівки, приведені вище.

Встановлення часу

Витягніть голівку в положення III і, обертаючи її по чи проти годинної стрілці, встановіть необхідний час. Якщо у Вашого годинника є секундна стрілка, то його можна синхронізувати з офіційним сигналом точного часу (радіо, ТВ, Інтернет). Коли ключ витягнутий в положення III, секундна стрілка зупиняється. Як тільки пролунає сигнал точного часу, поверніть ключ в положення I (і загвинтить його, якщо Ваша модель має ключ, що завинчується).
Швидке встановлення дати* і дня тижня*

Витягніть ключ в положення II і обертайте його по годинній стрілці , щоб встановити необхідну дату, і проти годинної стрілки, щоб встановити день тижня. Під час цієї операції

годинник продовжує йти, так що додаткова корекція часу не знадобиться.
Корисна інформація

Автоматичний годинник ORIENT® може одержувати необхідну енергію для ходу від коливань, що виникають при природних рухах Вашої руки. Точно так само Ви дієте, коли хочете завести

годинник. Запас ходу у залежності від моделі складає від 40 до 46 годин.

Примітка: На точность ходу впливають умови, у яких Ви носите годинник.
Кварцовий годинник ORIENT® гарантуює незрівнянну точність ходу, характерну для всіх кварцових годинників. Запасу ходу в них, як правило, вистачає більш ніж на 2 роки безупинної роботи. Усе, що вам потрібно буде зробити - це встановити час і при необхідності дату, якщо Ви придбали годинник з покажчиком дати (див. «Встановлення годинника»).

Як доглядати за годинником.


Ми рекомендуємо Вам регулярно чистити годинник (за винятком шкіряного браслета) м'якою тканиною, змоченої теплим мильним розчином. Після купання в солоній морській воді обполощіть годинник прісною водою і ретельно висушите його.

Не залишайте годинник у місцях, підданих сильним коливанням температури, вологих місцях, а також на сонце і поблизу джерел магнітного полючи.

Щоб зберегти дія гарантії й одержати бездоганне технічне обслуговування Вашого годинника, завжди звертайтеся тільки до авторизованих дилерів чи представників фірми ORIENT®.

Кварцовіх чи автоматичних кварцових годинників.

Якщо Ви припускаєте не носити годинник протягом декількох тижнів, рекомендуємо Вам перед тим, як забрати годинник, витягнути заводну голівку до останньої мітки. Споживання енергії

при цьому стане мінімальним.
Водонепроникність.

Годинники класифікуються по розрядах від “I” до “V” у відповідності зі ступенем їхньої захищеності від води. Для того щоб з'ясувати правильні умови експлуатації, перевірте клас ваших годинників по наступній таблиці:


Розряд

Маркування на корпусі

Краплі, дощ.

Купання, миття автомобіля і т.д.

Підводне

плавання

Дайвінг і т.д

Iні

ні

ні

ні

II


WATER RESISTANT

так

ні

ні

ні

III

50 М WATER RESISTANT

так

так

ні

ні

IV

100 М WATER RESISTANT

так

так

так

ні

V

200 М WATER RESISTANT

300 М WATER RESISTANT

так

так

так

такПримітки

I Цей годинник не є водонепроникними; уникайте влучення в них будь-якої вологи.

III Не натискайте кнопки під водою.

IV Можна натискати під водою кнопки, але не натискайте заглиблені кнопки. Якщо на годинник потрапила морська вода, ретельно промийте їх у прісній воді і витріть насухо

V Можливо використовувати під час водолазних робіт (за винятком глибин, на яких використовується гелієво-киснева газова суміш).

Деякі водонепроникні годинники укомплектовані шкіряним ремінцем. Не використовуйте такі моделі під час плавання чи у всіх інших випадках, зв'язаних із зануренням ремінця у воду.
Технічні характеристики:

Механіка:

Точність ходу: ±40 секунд на добу (для деяких механизмів ±30-35)

Кврац:

Точність ходу: ±20 секунд на місяць (для деяких механизмів ±10-15)

Температурний діапазон роботи: (5°C